ضرورت تأمین زیر ساخت‌های لازم برای توانمندسازی نیروی انسانی

معاون منابع انسانی و تحقیقات شرکت آبفای استان یزد، تأمین زیر ساخت‌های لازم برای توانمندسازی نیروی انسانی به منظور انجام وظایف و خدمت رسانی بهتر به شهروندان را ضروری خواند.

ابوالقاسم سهیلی نیا معاون منابع انسانی و تحقیقات شرکت آبفای استان یزد با اشاره به  روز ملی منابع انسانی گفت: نیروی انسانی مهم ترین، اساسی‌ترین و ارزشمندترین رکن و منابع هر سازمانی به شمار می‌رود به همین دلیل به کار بردن نیرو‌های متخصص و توانمندسازی آنها برای ارائه بهترین خدمت به شهروندان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

او مهمترین سرمایه شرکت‌های خدماتی را سرمایه انسانی عنوان کرد و افزود: بالغ بر هزار نفر در قالب قرارداد‌های مختلف در مجموعه آبفای استان یزد مشغول به فعالیت هستند که با توجه به تخصصی بودن کار حوزه آب و فاضلاب نیازمند سرمایه گذاری خاص در این زمینه است. 

معاون منابع انسانی و تحقیقات شرکت آبفای استان یزد بر رشد و ارتقاء دانش، بینش و مهارت و همچنین به روز بودن کارکنان در زمینه‌های مختلف تاکید کرد و گفت: در سال گذشته ۳۲ هزار و ۲۹۰ نفر ساعت آموزش برای گروه‌های مختلف شغلی شامل آموزش‌های تخصصی، مدیریتی و عمومی برای پرسنل مجموعه آبفای استان برگزار شده است. 

سهیلی نیا ارتقاء مهارت‌های نرم کارکنان در راستای سیاست‌های حوزه منابع انسانی سند یزد نوین را یکی دیگر از فعالیت‌های سال گذشته دفتر تشکیلات، آموزش و منابع انسانی برشمرد.

او به فعالیت‌های حوزه بهبود مدیریت و تحقیقات اشاره و تصریح کرد: اصلاح و بروز رسانی فرآیند‌های اصلی شرکت و مکانیزه نمودن فرآیند‌های اجرایی با هدف ارتقاء بهره وری، تشکیل کارگروه بهره وری و تعریف پروژه‌های بهره وری طبق برنامه‌های ابلاغی یزد بهره ور، برنامه ریزی و فراهم نمودن مقدمات استقرار نظام آراستگی، برگزاری ۱۵ کارگاه آموزشی برای انتقال و تسهیم دانش در حوز‌های پایلوت استقرار مدیریت دانش، برگزاری ۵۷ جلسه تخصصی با واحد‌های شرکت جهت شناسایی نیاز‌های پژوهشی، برگزاری ۱۱ جلسه کمیته تحقیقات، تدوین آیین نامه حمایت از دارایی‌های فکری و دستاور‌های پژوهشی حاصل از اجرای پروژه‌های تحقیقاتی و انعقاد اولین قرارداد رویالتی برای اولین بار در شرکت آب و فاضلاب از مهم‌ترین فعالیت‌های دفتر توسعه مدیریت و تحقیقات است.

سهیلی نیا حوزه فناوری اطلاعات را یکی از زیر مجموعه‌های معاونت منابع انسانی عنوان کرد و اظهار داشت: این حوزه شامل؛ بخش نرم افزار، سخت افزار، امنیت شبکه و همچنین GIS است که زیر ساخت‌های فناوری را برای ارائه خدمات رسانی به مردم برای همکاران فراهم می‌نماید. 

او ادامه داد: ارائه کلیه خدمات شناسنامه دار شرکت آب و فاضلاب یزد از پنجره واحد دولت هوشمند، ارائه ۱۰۰ درصدی کلیه خدمات مشترکین به صورت هوشمند و غیرحضوری از طریق سامانه ۱۲۲، راه اندازی داشبورد مدیریت اطلاعات مکان محور، افزایش منابع سرور‌ها و پهنای باند و پیاده سازی سیاست‌های امنیتی بر روی سرور‌ها جهت جلوگیری از نشت اطلاعات و حملات مدرن از جمله اقدامات مهم انجام شده در حوزه فناوری اطلاعات شرکت آبفای استان یزد است. 

معاون منابع انسانی و تحقیقات شرکت آبفای استان یزد با بیان اینکه ارائه خدمات بیمه درمانی کارکنان شاغل و بازنشسته، عقد بیمه نامه‌های عمر و مسئولیت از عمده فعالیت‌های حوزه امور کارکنان و رفاه است، گفت: فعالیت‌های دیگری همچون مدیریت ورود و خروج، مرخصی، ماموریت، صدور احکام پرسنلی و بازنشستگی نیز جزء وظایف این حوزه است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار