افزایش تردد مسافر از پایانه مرزی نوردوز

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: سال گذشته میزان تردد مسافر از پایانه مرزی نوردوز نسبت به سال ۱۴۰۱ حدود ۵۰ درصد افزایش یافت.

 علیزاده با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۴۶۱ هزار مسافر ایرانی و خارجی از پایانه مرزی نوردوز تردد کردند گفت: در این بازه زمانی سه هزار و ۵۱۷ دستگاه اتوبوس ایرانی از این پایانه مرزی تردد کردند.

وی با اشاره به تردد ۱۳۱ هزار دستگاه وسایل نقلیه سنگین باری از این پایانه مرزی در سال گذشته اظهار کرد: آمار تردد وسایل نقلیه سنگین از این پایانه نسبت به سال ۱۴۰۱ حدود ۱۷ درصد افزایش یافت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در این مدت ۶۳ هزار و ۲۰۰ دستگاه کامیون ایرانی و ۶۷ هزار و ۸۰۰ کامیون خارجی از مرز نوردوز تردد کردند.

علیزاده ادامه داد: سال گذشته از پایانه مرزی جلفا بیش از ۱۱۵ هزار دستگاه کامیون ایرانی و خارجی تردد کردند که بیش از ۱۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ افزایش نشان می‌دهد.

وی یادآور شد: از این تعداد ۴۹ هزار و ۴۰۰ دستگاه کامیون ایرانی و ۶۶ هزار دستگاه کامیون خارجی است و ۱۰۵ هزار و ۴۰۰ مسافر ایرانی و خارجی از این پایانه مرزی تردد کردند.

علیزاده افزود: میزان تردد اتوبوس‌های ایرانی و خارجی از این پایانه مرزی در سال گذشته حدود سه هزار دستگاه بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.