توزیع بیش از ۵ هزار تن کود شیمیایی در فامنین

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون۵۳۰۰ تن انواع کود شیمیایی پایه و سرک در فامنین تأمین و توزیع شده است.

منصور خزایی با اشاره به اینکه میزان کود توزیع شده شامل ۴۶۵۰ تن کود ازته، ۴۹۰ تن کود فسفاته و ۱۶۰ تن کود پتاسه برای کشت‌های زراعی است، گفت: ۴۳۰۰ تن از کود‌های توزیع شده مربوط به سهمیه پاییزه بوده است.

او گفت: توزیع کود از طریق سامانه پایش کود و با صدور حواله الکترونیکی توسط کارشناسان به عنوان کاربران سامانه انجام می‌شود.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین با تأکید بر اینکه سهمیه کود شهرستان از طریق شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، سازمان تعاون روستایی و اتحادیه تعاونی‌های تولید استان متناسب با زمان مصرف برای بهره‌برداران تأمین می‌شود، تصریح کرد: استفاده بهینه و به موقع از کود‌های کشاورزی در افزایش راندمان تولید تأثیر بسزایی دارد.

خزایی گفت: نرم کود تخصیص یافته به کشت‌های مختلف در سامانه پایش کود بارگزاری شده و با توجه به سطوح کشت ثبت شده در سامانه پهنه‌بندی همچنین با رعایت الگوی کشت شهرستان حواله صادر می‌شود.
او گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون چهار نوبت پایش کود با هدف کنترل کیفی مواد کودی و در راستای جلوگیری از توزیع کود‌های تقلبی و فاقد شماره ثبت با حضور اکیپ شهرستان انجام شده است. 

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین با بیان اینکه هشت نوع کود دارای شماره ثبت هستند، از همین رو با هدف بررسی کیفیت مواد کودی و تطابق اطلاعات درج شده روی بسته‌بندی با محتوای آن نمونه‌برداری و به سازمان جهادکشاورزی برای انجام اقدامات بعدی ارسال شده است، گفت: بهره‌برداران می‌توانند با اطمینان‌خاطر بیشتری از انواع کود‌های مجاز استفاده کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.