‌کشف ۱۵ سهره وحشی، تور و قفس صید پرندگان در خرامه

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خرامه از کشف ۱۵ فرد سهره وحشی، یک رشته تور و ۳ قفس پرنده از متخلفان در مناطق تحت مدیریت این شهرستان خبر داد.

لیلا نبی‌زاده با تشریح اقدامات انجام شده در این زمینه افزود: ماموران گشت و کنترل در منطقه، گردنه غنیمی به یک مورد تخلف صید غیرمجاز پرندگان برخورد کردند و این ادوات صید به دست آمد.

او با بیان اینکه این موارد ضمن تشکیل پرونده به مراجع قضایی ارسال شد، خواستار برخورد قاطع با متخلفان شد و افزود: در فصل زادآوری و تخم‌گذاری پرندگان باید بیش از پیش امنیت و ایمنی مناطق تحت مدیریت حفظ شود.

نبی‌زاده اظهار کرد: سلب آزادی یا گرفتن جان حیوانات و پرندگان وحشی از سوی خاطیان، زیبایی را از طبیعت گرفته و به این نعمت الهی لطمه وارد می‌کند.

او با بیان اینکه باید با طبیعت دوست و مهربان بود، اظهار کرد: افراد باید به محیط زیست اهمیت بیشتری قایل شوند و یقین بدانند که طبیعت با وجود انواع حیوانات و پرندگان زیبا و دیدنی است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرامه، برخورد قانونی با شکارچیان متخلف را امری لازم و ضروری دانست و گفت: افرادی که به‌طور غیرمجاز دست به شکار حیوانات و پرندگان می‌زنند در صورت مشاهده از سوی محیط بانان دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.