امیرعبداللهیان:

رژیم صهیونیستی از خویشتنداری ما گویا سیگنالی اشتباه دریافت کرد

وزیر امور خارجه کشور گفت: هشدار دادیم که اگر آمریکا به تل‌آویو کمک کند پایگاه‌هایش در منطقه هدف قرار خواهند گرفت.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در نشست با سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران امروز یکشنبه ۲۶ فروردین ماه در ساختمان وزارت امور خارجه گفت: در ۶ ماه گذشته که همه ما شاهد جنایات جنگی ترکیبی رژیم علیه مردم غزه و کرانه باختری بودیم، بار‌ها رژیم اسرائیل در عملیات نظامی تروریستی، اماکن و مستشاران ضد تروریسم ایران در سوریه را هدف قرار داد و تعدادی از مستشاران نظامی در این حملات به شهادت رسیدند. ما ۶ ماه با در نظر گرفتن شرایط منطقه و با نگاه به اینکه به دنبال توسعه دامنه تنش نیستیم خویشتنداری کردیم، اما گویا رژیم آدرس و سیگنال غلطی دریافت کرد تا جایی که در روز‌های گذشته از بلندی‌های جولان با استفاده از جنگنده‌های اف ۳۵ حمله گستاخانه و ناقض حقوق بین‌الملل علیه سفارت ایران در دمشق انجام شد.

وی ادامه داد: ما باز با نگاه به حساسیت‌های موجود در منطقه و با اعتقاد به خویشتنداری و عدم گسترش دامنه جنگ در منطقه بر مسیر حقوقی و سیاسی تمرکز کردیم. خواستار برگزاری نشست شورای امنیت شدیم. بیانیه‌ای به ابتکار روسیه ارائه شد و به رویه سکوت گذاشته شد. متاسفانه در اقدامی ناقض مقررات دولت‌های آمریکا، انگلیس و فرانسه مخالفت خود را با صدور بیانیه‌ای در محکومیت این اقدام اعلام کردند و مانع شدند حتی یک بیانیه حداقلی در شورای امنیت صادر شود.

وزیر امورخارجه کشورمان افزود: نتیجه این رفتار آمریکا و دو کشور اروپایی طبعا تشویق نتانیاهو بر عبور از خطوط قرمز و نادیده گرفتن قوانین بین‌المللی است. با این حال نیرو‌های مسلح ما حدود ۱۰ روز منتظر اقدامات و تلاش‌های ما در عرصه بین‌المللی بودند. در ۷۲ ساعت گذشته تماس‌های وزرای خارجه، ناظر بر توصیه به ایران بر خوبشتنداری بود. ما به وزرای خارجه تماس گیرنده یادآوری کردیم‌ای کاش در ۶ ماه گذشته چنین توصیه‌ای را به حاکمان رژیم اسرائیل که مرتکب جنایات جنگی ترکیبی شده است و نسل کشی رقم زده است ارائه می‌دادید. چگونه است به رژیم توصیه نمی‌کنید، اما به ایران که در چارچوب بین‌الملل قصد دفاع مشروع دارد توصیه به خویشتنداری می‌کنید!

امیرعبداللهیان گفت: شب گذشته نیرو‌های مسلح ایران در اقدام هماهنگ اهداف نظامی را در درون رژیم مورد اصابت قرار دادند. عملیات ایران محدود بود. ما به کاخ سفید امروز اعلام کردیم عملیات ما محدود و با هدف تنبیه رژیم صورت می‌گیرد. در این عملیات نیرو‌های مسلح ایران با محاسبات دقیق و با استفاده از پهپاد و موشک هدایت شونده پایگاه نظامی که هواپیمای اف ۳۵ در آنجا نگهداری می‌شوند را هدف قرار دادند. همچنین در نقطه دیگری عملیاتی انجام شد که به واقع مرکز اطلاعاتی رژیم برای هدایت تمام عملیات‌های ۶ ماه گذشته از جمله عملیات اخیر علیه ایران، مورد حمله قرار گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: نیرو‌های مسلح ما هیچ مکان اقتصادی و جمعیتی را مورد هدف قرار ندادند. حتی دقت لازم برای برخورد و پاسخ به رژیم مورد توجه قرار گرفت.

امیرعبداللهیان گفت: ما به دنبال هدف قرار دادن افراد و پایگاه‌های آمریکا در منطقه نیستیم و از توسعه تنش استقبال نکرده‌ایم. لیکن هشدار دادیم چنانچه از سرزمین کشور‌های مورد نظر آمریکا برای دفاع از تل‌آویو استفاده کند، ناچارا پایگاه آمریکا در آن کشور مورد هدف قرار خواهد گرفت.

وی ادامهد داد: ما از کشور‌های منطقه تشکر می‌کنیم که پیام ما را دریافت کردند. ما همواره به امنیت برادرانمان در منطقه پایبند هستیم. ما امنیت همسایگان خود را امنیت ایران می‌دانیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۱ ۲۷ فروردين ۱۴۰۳
اتهام زنی آمریکا به ایران در نشست شورای امنیت، دخالت و مداخله در امور داخلی ایران است و هم به خاطر ناتوانی، کوتاهی و سکوت دولت، مسئولان و نمایندگان مجلس بوده است.
نیروهای آمریکا جنایتکار از سال 1945 تاکنون در دیگر کشورها چه غلطی می کنند؟
حضور نیروهای آمریکایی در سایر کشورها غیر قانونی است و هم نقض قوانین بین المللی بوده است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۷ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
امریکا انگل و فرانس به رژیم کمک کردند الان پس باید در ادامه مواضع اشغالی ان ها مورد هدف قرار گیرد خوب بود ولی خیف کم بود باید تا اذان صبح موشکها ادامه میداشتن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۳ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
هیمی الان شبکه خبر گفت که امریکا میگی که نمیخواد که با ایران وارد جنگ شود و ضد حمله اییی ندارد و دوس ندارد که با ایران وارد جنگ شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۱ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
از سال 1917 تاکنون برای همه مردم ایران، منطقه و جهان ثابت شده است که در هر جای دنیا جنایتی رخ می دهد دست آمریکا جنایتکار در کار است.
از سال 1917 تاکنون برای همه مردم ایران، منطقه و جهان ثابت شده است که در هر جای دنیا جنایتی رخ می دهد دست انگلیس جنایتکار در کار است.
از سال 1917 تاکنون برای همه مردم ایران، منطقه و جهان ثابت شده است که در هر جای دنیا جنایتی رخ می دهد دست فرانسه جنایتکار در کار است.
از سال 1917 تاکنون برای همه مردم ایران، منطقه و جهان ثابت شده است که در هر جای دنیا جنایتی رخ می دهد دست آلمان جنایتکار در کار است.
Iran (Islamic Republic of)
کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد بعد از گذشته بیش از 75 سال خواستار کاهش تنش ها در خاورمیانه شد شرم آور و تاسف بار است.
۲۱:۲۹ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد بعد از گذشته بیش از 75 سال خواستار کاهش تنش ها در خاورمیانه شد شرم آور و تاسف بار است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۶ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
چیزی تو چنته ندارید دیگهه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۳ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
و این در حالی است که انگلیس جنایتکار حمله اسرائیل جنایتکار به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم نکرد چرا؟
و این در حالی است که فرانسه جنایتکار حمله اسرائیل جنایتکار به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم نکرد چرا؟
و این در حالی است که آلمان جنایتکار حمله اسرائیل جنایتکار به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم نکرد چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۹ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
تماس تلفنی کامرون با امیرعبداللهیان؛ تاکید بر کاهش تنش‌ها
وزیر امور خارجه انگلیس بدون اشاره به اینکه پاسخ تهران به تجاوزگری رژیم صهیونیستی علیه کنسولگری ایران در سوریه صورت گرفته، بار دیگر این حمله را محکوم کرد و گفت که در تماس با همتای ایرانی خود، بر لزوم کاهش‌ تنش‌ها تاکید کرده است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۰ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
لوس شدن ولی حالا دیگه تنبی شدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۸ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
دم نیروهای مسلح گرم عمرشان طولانی درجهت حفظ کشور
آخرین اخبار