فعالیت بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ موسسه اقتصادی در افغانستان

مسئولان وزارت اقتصاد افغانستان از فعالیت بیش از شش هزار و ۵۰۰ موسسات داخلی و خارجی در افغانستان خبر داده اند.

مسئولان وزارت اقتصاد از فعالیت بیش از شش هزار و ۵۰۰ موسسات داخلی و خارجی در افغانستان خبر داده می‌گویند، که فعالیت این موسسات در بخش‌های خدمات اجتماعی، صحت، آموزش، زراعت و مالداری است. 

عبدالطیف نظری، معین مسلکی وزارت اقتصاد می‌گوید، فعالیت‌ این موسسات مطابق قوانین انجام می‌شود.

 مسلکی وزارت اقتصاد همچنین افزود، که این وزارت با ایجاد تسهیلات در چهارچوب ارزش‌های اسلامی و منافع ملی با این موسسات همکاری می نمایند.

وی مجموع موسسات داخلی و خارجی را ۶۵۲۲ تا اعلام کرده گفت، از جمله به تعداد ۵۱۵ موسسه آن خارجی می‌باشد، وی تداوم فعالیت‌های موسسات را عمدتا در چهار بخش اعلام کرده گفت، بخش‌های چون; خدمات اجتماعی، صحت، آموزش، زراعت و مالداری را شامل می‌شود.

از سوی دیگر مسئولان موسسات‌ که در ولایت‌های مختلف فعالیت‌ دارند می‌گویند، توانسته اند با عملی نمودن پروژه‌ها در بخش‌های مختلف برای هزاران تن زمینه‌ای کار و نیز برنامه‌های آموزشی را فراهم نماید.

در عین حال معاون موسسه پیشرفت دوامدار افغانستان افزود، که به تعداد سی‌صد نفر را آموزش داده اند که از جمله استاد‌های فنی و حرفه‌ای هستند و فعلا مصروف آموزش می‌باشند.

وی می گوید، در شغل‌های مختلف آموزش‌های شان جریان دارد، مانند کارگر‌های صنایعی که فعلا در بازار کار مصروف کار هستند.

این در حالی است که بر اساس معلومات وزارت اقتصاد سال گذشته به ارزش ۴۷۷ میلیون دلار بیش از یک‌هزار پروژه در بخش‌های زراعت، معارف، مصئونیت اجتماعی تطبیق و برای ۲۵۰ هزار تن زمینه کار فراهم گردیده بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار