آزادسازی اراضی ملی در سیاهکل

فرمانده انتظامی شهرستان سیاهکل گفت: ۲۰ هزار متر مربع از اراضی ملی به ارزش ۴۵ میلیارد ریال در شهرستان سیاهکل رفع تصرف شد.

سرهنگ "محمدرضا رحمانی" با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است، گفت: مجموعه انتظامی در برخورد با سودجویان و متخلفانی که نسبت به تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی اقدام می‌کنند از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.


 فرمانده انتظامی شهرستان سیاهکل در ادامه از دریافت خبر تصرف اراضی ملی توسط افرادی سودجو در روستا‌های شهرستان سیاهکل و دیلمان و آغاز تحقیقات پلیس در این زمینه خبر داد و گفت: در خلال رسیدگی به این موضوع، ماموران انتظامی ضمن هماهنگی قضائی به همراه کارشناسان اداره منابع طبیعی به محل‌های اعلامی اعزام شدند.

وی با بیان اینکه در بازدید از زمین‌های مورد نظر مشخص شد، این افراد ۲۰ هزار متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده افزود: در این خصوص متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

این مقام انتظامی با اعلام اینکه با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد، تصریح کرد: کارشناسان ارزش تقریبی این زمین‌ها را ۴۵ میلیارد ریال برآورد کردند.

سرهنگ رحمانی در پایان بیان داشت: حفظ و حراست از منابع طبیعی و ملی از اولویت‌های مجموعه انتظامی است و مبارزه با زمین‌خواران و سودجویان به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.

برچسب ها: اراضی ، تصرف
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.