آمادگی ۸۰ آموزشگاه آزاد هنری برای حضور در المپیاد ملی آموزش هنر

هم‌اکنون ۸۰ آموزشگاه آزاد هنری در چهارمحال و بختیاری در حوزه‌های مختلف هنری مشغول به فعالیت است.

شهرام فرجی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به انتشار فراخوان نخستین دوره المپیاد ملی آموزش هنر در ایران گفت: هنرجویان ۸۰ آموزشگاه آزاد هنری این استان برای حضور در این المپیاد آماده می‌شوند.

وی افزود: نخستین دوره المپیاد ملی آموزش هنر در ایران به منظور کشف استعداد‌های برتر و هدایت آنان برای حضور اجتماعی متعهدانه، در قالب مسابقات گروهی و با شرکت تیم‌های تخصصی هنرجویان مراکز آموزش هنر سراسر کشور و در رشته‌های مختلف هنری در سه سطح آموزشگاهی، استانی و ملی برگزار می‌شود.

فرجی با بیان اینکه هم‌اکنون ۸۰ آموزشگاه آزاد هنری در استان در حوزه‌های مختلف هنری مشغول به فعالیت است، اضافه کرد: با تشکیل ستاد اجرایی این المپیاد در چهارمحال و بختیاری، مرحله اطلاع‌رسانی شرایط و جزئیات این رویداد آغاز شده است و هنرجویان این آموزشگاه‌ها در حال آماده شدن برای رقابت در این المپیاد هستند.


بیشتر بخوانید


وی ادامه داد: در حال حاضر تنها یک هنرستان با این عنوان در استان در حال فعالیت است که هماهنگی برای تشکیل تیم رقابتی در رشته‌های در حال تدریس در این هنرستان نیز انجام شده است.

فرجی، نقاشی، گرافیک، پویانمایی، نمایش، سینما و نوازندگی ساز‌های جهانی و ایرانی را از رشته‌های در نظرگرفته شده برای رقابت هنرجویان هنرستان‌های هنر‌های زیبا در المپیاد ملی آموزش هنر برشمرد و افزود: در بخش آموزشگاه‌های آزاد هنری هم رشته‌های رقابتی شامل نقاشی، طراحی، گرافیک، خوشنویسی نستعلیق و شکسته‌نستعلیق، تئاتر صحنه‌ای و موسیقی ایرانی و جهانی است.

وی با بیان اینکه هدایای نقدی ۱۰ و پنج میلیون تومانی برای هر یک از اعضای تیم قهرمان و شایسته تقدیر در سطح ملی این المپیاد در نظر گرفته شده است، گفت: مهلت ثبت نام تیم‌ها و بارگذاری آثار برای شرکت در این رویداد ملی برای آموزشگاه‌های آزاد هنری ۳۱ خرداد و برای هنرستان‌های هنر‌های زیبا ۲۰ اردیبهشت تعیین‌شده است که علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نخستین المپیاد ملی آموزش هنر به نشانی اینترنتی http://olympiart.ir مراجعه کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.