نقشه حریم گسل های تمامی شهرها تا پایان امسال به اتمام می رسد

رئیس مرکز زلزله نگاری مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی گفت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته نقشه حریم گسل های تمامی شهرهای تا پایان امسال تهیه و به شورایعالی شهرسازی و معماری ارائه می شود.

علی بیت اللهی، رئیس مرکز زلزله نگاری مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه طبق قانون جهش تولید مسکن و با توجه به روند تولید مسکن در شهرهای مختلف باید نقشه گسل تمامی شهرهای کشور تهیه شود گفت: در حال حاضر با توجه به ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن در سراسر کشور و با توجه به الحاق اراضی در شهرهای مختلف نقشه گسل حریم تمامی شهرها در حال آماده شدن است.

وی ادامه داد: در همین راستا از ابتدای دولت سیزدهم نقشه حریم تمامی شهرها در حال آماده شدن است و  حریم گسل 6شهر تا به امرو آماده و به شورایعالی شهرسازی و معماری ارائه شده است.

او اظهار کرد: برداشت‌های میدانی در حال انجام بوده و در برنامه است تا پایان امسال نقشه حریم گسلی تمامی شهرها تمام و با تصویب در شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران، ابلاغ شود.

وی بیان کرد: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در بخش زلزله و کاهش مخاطرات آن، علاوه بر تهیه و تدوین نقشه‌های گسلی حریم شهرها، کارهای کارشناسی و ارائه استعلام از سایت‌های پروژه‌های نهضت ملی مسکن را در خصوص مخاطرات زلزله و فرونشست و سایر انجام می‌دهد.

 بیت الهی توضیح داد: تهیه نقشه حریم گسلی ۶ شهر ارومیه، لاهیجان، ساری، قائم‌شهر و گرگان نیز به اتمام رسیده است و در انتظار تصویب در شورای عالی شهرسازی و معماری قرار دارد.

وی یادآور شد: در سنوات گذشته نیز حریم گسلی ۶ شهر تهران، مشهد، کرج، تبریز، زنجان و کرمان با حمایت مالی معاونت شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی در سال‌های گذشته تهیه، مصوب و ابلاغ شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار