بیش از ۲۸ تن لاشه غیربهداشتی دام و طیور در کرمانشاه ضبط و معدوم شد

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه گفت: ۲۸ تن و ۳۰۰ کیلوگرم لاشه غیربهداشتی دام و طیور در طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی نوروزی و ماه رمضان، در سطح کشتارگاه‌های این شهرستان ضبط و پیش از ورود به چرخه مصرف از دسترس خارج و معدوم شد.

تورج کرمیان رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه گفت: به منظور حفظ بهداشت و سلامت عمومی شهروندان، این شبکه اقدام به تشدید نظارت‌های بهداشتی در ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان بر مراکز عمده تهیه و توزیع فرآورده‌های خام دامی اعم از سردخانه ها، مراکز بسته بندی، قصابی ها، رستوران ها، کشتارگاه‌ها و مراکز عرضه ویژه نوروز و ماه رمضان کرد.

وی با اشاره به کشتار یک میلیون و ۴۳۸ هزار قطعه طیور طی این مدت در کشتارگاه‌های استان یادآور شد: در همین راستا ۲۷ تن گوشت غیرقابل مصرف در سطح این کشتارگاه‌ها پیش از ورود به چرخه مصرف حذف و سپس معدوم شده است.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه اضافه کرد: در قالب بازرسی و نظارت بهداشتی بر کشتارگاه‌های دام نیز در مجموع از بیش از ۶ هزار و ۹۰۰ راس دام، یک تن و ۳۰۰ کیلوگرم لاشه دام‌های سبک و سنگین شامل گوسفند، گاو و گوساله نیز که توسط کارشناسان این شبکه غیرقابل مصرف تشخیص داده شده بود ضبط و معدوم شدند.

کرمیان افزود: در زمینه عملیات نظارت بهداشتی بر «تولید، توزیع، نگهداری و عرضه فرآورده‌های دامی» در مدت زمان یاد شده، بیش از ۲ هزار و ۲۷۶ مورد بازدید از انواع واحد‌های عرضه، انبارها، سردخانه‌ها، مراکز قطعه‌بندی و بسته‌بندی، قصابی‌ها، رستوران‌ها و مراکز عرضه نیز به انجام رسید.

وی یادآور شد: در همین زمینه نیز سه تن و ۴۵ کیلوگرم انواع گوشت و آلایش‌های غیربهداشتی و غیرقابل مصرف کشف و ضبط و ۵۹ مورد تخلف شناسایی و برای آنها پرونده قضایی تشکیل شد که در نهایت منجر به پلمب شدن ۱۲ واحد شد.

کرمیان با قدردانی از همکاری مردم در شناسایی واحد‌های متخلف گفت: در صورت اعلام شهروندان، کارشناسان شبکه دامپزشکی در کمترین زمان ممکن به محل مراجعه و برخورد‌های لازم را با واحد‌های متخلف انجام می‌دهند.

وی افزود: از شهروندان نیز تقاضا می‌شود، گوشت و آلایش مورد نیاز خود را از مراکز معتبر تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی تهیه و هرگونه انتقاد، پیشنهاد و شکایت خود را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۲ و پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ با ما در میان بگذارند.

برچسب ها: لاشه گوشت ، دامپزشکی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
بنده خدا
۱۹:۵۳ ۲۷ فروردين ۱۴۰۳
سلام یه شماره تماس بدیدیه خبرمهم بهتان بدم درباره تخلف است
آخرین اخبار