فرماندار شهرستان بستان آباد خواستار تکمیل پروژه‌های نیمه تمام شد

فرماندار شهرستان بستان آباد در جلسه شورای کمیته برنامه ریزی شهرستان بستان آباد که با حضور ریس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان و مدیر کل آب و فاضلاب برگزار شد خواستار تخصیص اعتبارات ویژه برای تکمیل برخی از پروژه‌های نیمه تمام در این شهرستان شد.

علیرضا توری  در این جلسه اعتبارات استانی سال ۴۰۲ در این شهرستان را ۹۹ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در سال گذشته تنها ۶۲ درصد اعتبارات استانی برای این شهرستان تخصیص یافته است.

وی در این جلسه ضمن اعلام پروژه‌های مورد نیاز و نمیه تمام شهرستان و لزوم توجه ویژه برای تکمیل آنها گفت:تسریع در عملیات پروژه چهار خطه شبلی به بستان آباد، افزایش سرانه فضا‌های آموزشی، بهسازی و آسفالت راه روستایی، اصلاح شبکه آبرسانی شهر بستان آباد، تسریع در عملیاتی نمودن خط انتقال آب از سد کلقان و تخصیص سهم شهرستان از محل اعتبارات سفر‌های ریاست جمهوری شد.

ریس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این جلسه الویت استانی را تکمیل پروژه‌ها نیمه تمام بالای ۸۰ درصد دراستان و شهرستان‌ها عنوان کرد و افزود:مهمترین چالش استانی تنش آبی است که برحسب دستور استاندار تلاش می‌کنیم پروژه‌های آبی استان بدون نوبت تمکیل شود.

فتح زاده مولد سازی و مشارکت مردمی در برخی از پروژه‌ها را، از راه‌های حل مشکلات در حوزه تکمیل پروژه‌ها عنوان کرد و افزود:از سرمایگذاران بخش خصوصی برای مشارکت در پروژه‌ها استقبال می‌کنیم.

وی گفت:تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در استان در اولویت کاری بوده وتا تکمیل آنها تلاش می‌کنیم پروژه جدید‌ی شروع نکنیم.

 مدیر عامل آب و فاضلاب استان نیز در این جلسه تنش آبی در استان را یکی از مشکلات جدی و هزینه بر عنوان کرد و افزود: در سال گذشته ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه آب شرب استان هزینه شده است.

خانی با اشاره به وجود تنش آبی دربرخی از روستا‌های استان گفت:روستا‌هایی که با کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار مشکل تنش آبی در آنها حل شود دردستور کاری آب و فاضلاب استان در سال جاری قرار دارد.

وی اعتبارات سال ۴۰۲ شهرستان بستان آباد را ۱۱ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود:در شهرستان بستان آباد ۴۵ روستا در تنش آبی قرار دارد که با توسعه مجتمع‌های آبرسانی و حفرچاه و تحت پوشش بردن ان‌ها تلاش می‌کنیم مشکلات این روستا‌ها را حل کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار