مدیر غله و خدمات بازرگانی استان ایلام:

برداشت گندم از مزارع ایلام آغاز شد

مدیر غله و خدمات بازرگانی استان ایلام از آغاز برداشت محصول گندم از زمین‌های زراعی استان خبر داد.

اصغر باباخانی مدیر غله و خدمات بازرگانی استان ایلام در نشست ستاد تنظیم بازار استان اظهار کرد: کمیته برداشت گندم در استان فعال شده و قرار است هر کیلو گندم دروم با قیمت ۱۸۰ هزار ریال و گندم معمولی با قیمت هر کیلوگرم ۱۷۵ هزار ریال از کشاورزان خریداری شود.

وی ادامه داد: همه اقدامات لازم اعم از استانداردسازی و تنظیم و بازرسی باسکول‌ها در مراکز خرید گندم انجام شده است.

باباخانی تاکید کرد: در تمامی شهرستان‌ها نشست‌های هماهنگی به ریاست فرمانداران برگزار شده و از فرمانداران می‌خواهیم شهرستان را در بحث خرید محصولات کشاورزی همچون سال‌های قبل مدیریت کنند.

مدیر غله و خدمات بازرگانی استان ایلام اضافه کرد: سال گذشته ۴۸ هزار میلیارد ریال در قالب ۲۸ هزار سند برای خرید تضمینی گندم به کشاورزان پرداخت شده است.

به گفته باباخانی، تلاش می‌شود که در ذخیره سازی و خرید محصول گندم نهایت تلاش انجام شود.

وی ادامه داد: هزار و ۳۵ تن برنج با ستاد تنظیم، ۲ هزار و ۴۷۷ تن در عید نوروز و ۶۹۰ تن برنج وارداتی در سطح بازار استان توزیع شده است.

مدیر غله و خدمات بازرگانی استان ایلام خاطرنشان کرد: آرد مناسبتی ویژه ایام پایانی سال و عید نوروز به میزان ۴۲۰ تُن با کمک فرمانداران شهرستان‌های مختلف استان توزیع شد که با وجود جمعیت زیاد گردشگران در استان، خوشبختانه در این زمینه مشکلی پیش نیامد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان ایلام گفت: در آستانه یک رویداد بزرگ اقتصادی در استان هستیم و مجری خرید گندم شرکت بازرگانی کشور است که امیدواریم تلاش شود به موقع و بدون هیچ مشکلی کار برداشت گندم در استان به خوبی انجام شود.

منبع: ایرنا

برچسب ها: برداشت ، گندم
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.