ابلاغ تعرفه خدمات پرستاری در ۱۴۰۳

معاون پرستاری وزارت بهداشت، از ابلاغ تعرفه خدمات پرستاری ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: تعرفه ترجیحی خدمات پرستاری برای نخستین بار برای مناطق کمتر برخوردار تصویب شد.

عباس عبادی، با اشاره به دستاورد‌های ارزشمند وزارت بهداشت در اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، افزود: امسال برای نخستین بار تعرفه ترجیحی برای مناطق کمتر برخوردار تصویب شد که گامی در جهت دسترسی عادلانه مردم به خدمات پرستاری و انگیزه همکاران جهت ماندگاری در این مناطق است.

وی به افزایش ۵۰ درصدی ضریب ریالی k پایه کارشناسان پروانه‌دار و پرستاری اشاره کرد و ادامه داد: این افزایش نسبت به سال گذشته از ۲۰ هزار و ۱۰۰ تومان به ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است.

عبادی همچنین گفت: ۱۵ درصد به ارزش نسبی خدمات پرستاری (k) نسبت به سال قبل اضافه شده که این مصوبات منجر به رشد مناسبی در میزان تعرفه پرستاران در سال ۱۴۰۳ خواهد شد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به مزایای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، تصریح کرد: با اجرای این قانون، استقلال مالی و ارتقای هویت سازمانی گروه پرستاری بهبود یافته است.

وی افزود: این قانون منابع جدید مالی را برای بیمارستان‌ها فراهم کره است. دانشگاه‌های علوم پزشکی موظفند در توزیع این منابع وفق دستورالعمل‌های ابلاغی نقش فعالانه‌ای داشته باشند تا منافع آن به طور عادلانه به تمامی پرستاران برسد.

عبادی از اهتمام دولت سیزدهم و وزارت بهداشت برای حل مشکلات پرستاری خبر داد و گفت: این دستاورد‌ها حاصل تلاش‌های یک‌ساله و اصلاحات انجام شده در قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است که بدون شک، این اقدامات گامی کوچک در جهت ارتقای جایگاه پرستاران در نظام سلامت کشور و افزایش انگیزه آنها برای ارائه خدمات بهتر به مردم خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
داوود فتحی مآب
۰۶:۱۱ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
ای ایهالناس،این صحبت ها همش کذبه و دروغه.....من در بیمارستان تامین بهبهان مشغولم....کلا یکی دوبار بیشتر پول تعرفه به ما ندادند...اون هم یه هشت تومن...یه پنج تومن...برای دو سال...این اعداد کجاش تعرفه گذاری پرستاریه.....همش دروغ سر دروغ.....سه چهار سال از قضیه قانون تعرفه گذاری و دستور رهبری و رئیس جمهور گذشته.....اما کو اجرای مسوولین تامین اجتماعی...؟؟؟خواهشا رسیدگی کنیو.......احتمالا هم اگه رسیدگی کردید....میگن خو انشالله در دستور کاره.....همون چیزی رو میگن..که که هر ساله میگن.....و سالی یه بار چندر غاز واریز میکنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۲۸ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
تعرفه و اضافه کاری پرستاران زحمت کش همراه با حقوق درداخت کنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۲۵ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
معلم های بی خاصیت حقوقشون نباید از پرستار بیشتر باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۰۶ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
یه اسگپری تنفسی 500 هزار این است که باید گفت باید گریست به حال این ملت این کشوز با این همه منابع ملتی در فقر و بدون بیمه و پشتوانه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۰۴ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
باسلام و درود خدمت شما افزایش فوق العاده خاص پرستاران با ضریب سه چیشد ؟؟
آخرین اخبار