در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

۳۸۰ پزشک عازم حج تمتع می شوند

مرعشی گفت: امسال نسبت به سال گذشته عوامل بهداشت و درمان کاهش پیدا کرده است.

سید علی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: شرایط جدیدی در ارتباط با کاهش عوامل اجرایی حج ایجاد شده است به همین دلیل امسال نسبت به سال گذشته از جمله عوامل بهداشت و درمانی کاهش پیدا کرده است و ما نسبت به سال گذشته ۴۵ نیرویمان کمتر شده اند.

او تصریح کرد: دستورالعمل معاینات پزشکی امسال تغییراتی کرده که بر اساس آن معاینات انجام می‌گیرد. کمیسیون‌های استانی و مرکزی مثل سال قبل است و دستورالعمل سعودی هم تغییر زیادی نسبت به سال قبل نکرده و تغییرات جزئی از نظر زمان ارسال دارو و ثبت دارو و مشخصات در سامانه الکترونیک سعودی وجود دارد.

مرعشی بیان کرد: امسال نسبت به سال قبل بارگذاری مدارک داریم یعنی  پزشک ما باید تصویر ترجمه شده مدرک پزشکی خود را در سیستم سعودی بارگذاری کند و تایید شود تا اجازه کار در آنجا به او داده شود.مجموعا ۳۸۰ نفر پزشک حاضر خواهند شد.

او گفت: ظرفیت کم شده  چه در مورد سازمان حج و زیارت و چه در هیئت پزشکی زیرا بتوانیم شرایط و فرصت  را برای  زائران فراهم کنیم تا بیشتر اعزام شوند. بر حسب شهر‌هایی که کاروان دارند پزشک از همان شهر انتخاب شده است. امیدوارم اتفاق خاصی با وجود این تعداد پزشک نیفتد. با همین تعداد می توانیم خدمات مورد نیاز را ارائه دهیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۳ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
من پزشکم
یعنی دیره منتقل شدن به گروه پزشکان یا فرصت هست
آخرین اخبار