نشست نخبگان مهاجرین افغانستانی در حمایت از وعده صادق

نشست نخبگان فرهنگی و سیاسی مهاجرین افغانستانی در حمایت از حمله ایران به اسرائیل برگزار شد.

نشست نخبگان فرهنگی و سیاسی مهاجرین افغانستانی در حمایت از حمله نظامی ایران بر علیه رژیم صهیونیستی در مشهد برگزار شد.

در این نشست که از سوی جمعی از فرهنگیان افغانستانی " گفتمان بصائر" در سالن اجتماعات مدرسه علمیه عترتیه در مشهد برگزار شد، جمع زیادی از چهره های سیاسی، فرهنگی و علمی مهاجرین حمایت خود را از حمله موشکی و پهبادی جمهوری اسلامی ایران بر علیه رژیم کودک کش رژیم صهیونیستی اعلام کردند و این حمله را مرهمی بر زخم های مسلمانان به ویژه ملت مظلوم فلسطین دانستند. 

احمدی کارشناس سیاسی افغانستانی و مدیر سابق رادیو دری در این نشست گفت: حمله موشکی ایران بر علیه رژیم صهیونیستی ترس از این رژیم را فرو ریخت و این حمله نشان داد که اسرائیل یک قدرت پوشالی است.

وی افزود: ایران محور مقاومت است همان گونه که این محور توانست باعث نابودی داعش گردد امروز نیز محور مبارزه با اسرائیل در منطقه می باشد.

سید فضل الله قدسی شاعر افغانستانی در این نشست گفت:علیرغم سانسور شدید خبری از طرف استکبار، موشک های ایران به عمق سرزمین های اشغالی نفوذ کرد و بعد از این جهان نگاه دیگری به ایران خواهد داشت. 

هاشم عصمت اللهی مشاور سابق ریاست جمهوری در افغانستان و استاد دانشگاه در این نشست گفت: حمله ایران به سرزمین های اشغالی معادله قدرت را در منطقه تغییر داد و ایران در این حمله به عمق استراتیژیگ خود داست پیدا کرد و قدرت نظامی خود را به رخ دشمن کشید.

وی در ادامه افزود: علیرغم کمک های وسیعی که امریکا،انگلیس و برخی دیگر از کشورهای منطقه به اسرائیل کردند و دیوار های چند لایه دفاعی تشکیل دادند ولی موشک های ایران به داخل خاک اسرائیل نفوذ کرد و این حملات نگاه جهان را به ایران تغییر داد.

حجت السلام جبرئیلی نماینده سابق مردم هرات در پارلمان افغانستان گفت: این عملیات ایران را در مقابل حملات بعدی اسرائیل بیمه کرد و بعد از این اگر رژیم صهیونیستی بخواهد کوچکترین حرکتی بر علیه ایران داشته باشد با واکنش سریع ایران مواجه خواهد شد.

وی افزود: این حمله ایران محبوبیت رهبری و مردم ایران در سطح جهان افزایش داده است و اعتماد دوستان ایران به نظام اسلامی بیشتر شده است و نیروهای مقاومت بعد از این با پشت گرمی بهتری وارد عمل خواهند شد.

محمد داود افشار فعال رسانه ای و دبیر این نشست ضمن بررسی و تحلیل ابعاد حمله موشکی و پهبادی جمهوری اسلامی ایران بر علیه اسرائیل گفت: جنگ با اسرائیل همان جنگی هست که ما بخاطرش متولد شده ایم و این جنگ تاریخ را به قبل و بعد از خودش تقسیم خواهد کرد.

وی افزود: حمله به رژیم صهیونیستی را باید در مقیاس تحولات آخرالزمانی مقایسه کرد.

همچنین در حمایت از حمله موشکی و پهبادی ایران بر علیه رژیم صهیونیستی مهاجرین افغانستانی اهل سنت مقیم مشهد ضمن تجمع در یکی از مناطق این شهر به جشن و شادمانی پرداخته و پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۴ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
یک عده بی غیرت که نشسته اند کسان دیگر بروند وطنشان را آباد کنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۸ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
افغانها یکم غیرت شهامت و وطن پرستی را از ایرانیان یاد بگیرند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۲ ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
نخبگان افغانستانی: کوتاه ترین جوک قرن
آخرین اخبار