پلمب واحد‌های متخلف تهیه و توزیع در استان یزد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: در طرح نوروزی تعداد ۱۳۱ واحد متخلف تهیه و توزیع در استان پلمب شده است.

محسن میرزائی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی (۱۵ اسفند ۱۴۰۲ تا ۲۵ فروردین سال جاری) تعداد ۱۳۱ واحد متخلف تهیه و توزیع در سطح استان پلمب شده است.

وی افزود: همچنین تعداد ۴۸ هزار و ۵۴مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع، اماکن عمومی و سامانه‌های آبرسانی صورت گرفته است.

میرزائی اظهار داشت: این بازید‌ها از مجموع ۱۲ هزار و ۵۶۱ مورد مراکز تهیه و توزیع، اماکن عمومی حساس، اماکن بین راهی و سامانه‌های آبرسانی انجام شده است.
وی تصریح کرد: تعداد ۷۲۴ مورد هم به علت تخلف از قوانین و مقررات بهداشتی به مراجع قضائی معرفی شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد خاطر نشان کرد: همچنین جهت کنترل کیفی آب آشامیدنی استان، تعداد ۱۵ هزار و ۷۸۶ مورد کلرسنجی انجام و تعداد۹۶۰ نمونه برداری میکروبی از آب آشامیدنی و استخر شنا برداشته شده است.

میرزائی ادامه داد: جهت نظارت وکنترل بر مواد غذایی عرضه شده، تعداد ۹۶۰ مورد نمونه برداری از مواد غذایی انجام شده، هزار و ۵۱۰ مورد سنجش با تجهیزات پرتابل صورت گرفته و مقدار ۶۷ هزار و ۵۷۹ کیلوگرم مواد غذایی به علت غیر بهداشتی بودن از چرخه مصرف انسانی خارج شده است.

برنامه سلامت نوروزی با اولویت نظارت بر مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی حساس و نظارت بر سامانه‌های آبرسانی با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه، مسافران نوروزی، ایمنی آب و موادغذایی در سطح عرضه به منظور کاهش و کنترل بیماری‌های مرتبط با آب و موادغذایی از ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۲ لغایت ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۳ توسط بازرسان بهداشت محیط در ساعات اداری و غیراداری و روز‌های تعطیل در سراسر کشور اجرا و در سطح استان یزد با حضور فعال ۱۵۰ نفر از کارکنان فعال بهداشت محیط انجام شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.