رودخانه سفیدرود، زیستگاه اصلی زادآوری ماهیان خزری

رئیس اداره پارک ملی بوجاق گفت: رودخانه سفیدرود به عنوان زیستگاه اصلی زادآوری ماهیان خزری تحت کنترل و نظارت یگان حفاظت محیط زیست است.

احسان باقری پور، رئیس اداره پارک ملی خشکی و دریایی بوجاق بندر کیاشهر گفت: با توجه به سیاست‌های اداره کل حفاطت محیط زیست گیلان و اداره کل شیلات استان برای حفظ و بازسازی ذخایر ماهیان استخوانی همه ساله صید ماهیان مولد و بالغ از اسفند ماه شروع و تا فروردین ماه توسط ۲ پیمانکار معتمد شیلات و با نظارت اداره پارک ملی بوجاق ادامه می‌یابد.

به گفته او، امسال بالغ بر ۳۰ هزار قطعه ماهی سفید در رودخانه سفیدرود صید شده است که این ماهیان مولد به مراکز تکثیر و بازسازی ذخایر استان ارسال می‌شوند. 

رئیس اداره پارک ملی بوجاق تصریح کرد: رودخانه سفیدرود که نقش بسیار مهمی در زاد و ولد ماهیان دریای خزر از جمله ماهیان استخوانی دارد، تحت کنترل و نظارت مأموران یگان این اداره است.

باقری پور اظهار امیدواری کرد: مهاجرت چشمگیر ماهیان جهت تخم ریزی در این رودخانه همچنان ادامه یابد.

او همچنین از آمادگی مأموران اداره پارک ملی بوجاق برای همکاری با نهاد‌های ذیربط و احیای رودخانه سفیدرود و فراهم شدن زیستگاه تکثیر طبیعی برای ماهیان استخوانی و طبیعی خبر داد.

رودخانه سفیدرود، زیستگاه اصلی زادآوری ماهیان خزری

رودخانه سفیدرود به عنوان یکی از زیستگاه‌های با اهمیت حیات وحش در بخشی از مسیر طولانی خود از حوزه شهرستان آستانه اشرفیه عبور می‌کند و در دل پارک ملی بوجاق کیاشهر به دریای کاسپین می‌رسد.

رودخانه سفیدرود، زیستگاه اصلی زادآوری ماهیان خزری

این رودخانه زیستگاه با ارزش گونه‌هایی همچون انواع ماهیان استخوانی و خاویاری در فصل زادآوری است.

رودخانه سفیدرود، زیستگاه اصلی زادآوری ماهیان خزری

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان قرار دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.