توسعه اردوگاه موقت پناهجویان افغانستانی در تورخم

مسئولان اردوگاه موقت پناهجویان افغانستانی در گذرگاه «تورخم» از توسعه این مرکز خبر دادند.

حمدالله معاون اردوگاه موقت پناهجویان افغانستانی در گذرگاه «تورخم» از آمادگی و توسعه این اردوگاه برای پذیرش پناهجویان اخراجی از پاکستان خبر داد و اظهار داشت: برای بازگشت دور دوم پناهجویان از پاکستان آمادگی‌هایی را روی دست گرفته‌اند.

وی گفت: «پناهجویان اخراجی در اردوگاه ثبت و بیومتریک می‌شوند و با خودروهای حکومتی تا محل‌هایشان برده می‌شوند. ما در خدمات پناجویان هستیم».

به گفته مسئولان اردوگاه تورخم تاکنون نزدیک به 740 چادر در این اردوگاه برپا کرده‌اند و تلاش می‌کنند که یکهزار چادر دیگر مقدماتی نیز تهیه کنند.

نهادهای امدادرسان نیز گزارش می‌دهند که پناهجویان اخراجی با کمبود سرپناه، غذا و فرصت‌های شغلی در افغانستان روبه‌رو هستند.

این در حالی‌ است که پاکستان از 27 فروردین برای اجرای برنامه دوم اخراج اجباری پناهجویان افغانستانی از آن کشور ضرب‌الاجل تعیین کرده است.

از اکتبر سال گذشته میلادی (مهر 1402) تاکنون، پاکستان بیش از نیم میلیون پناهجوی بی‌مدرک افغانستان را به‌صورت گسترده و دسته‌جمعی اخراج کرده است.

پاکستان در ابتدا روند اخراج پناهجویانی را آغاز کرد که فاقد مدارک قانونی بودند اما اکنون قرار است پناهجویان دارای کارت شهروندی افغانستان را نیز اخراج کند و در آخر نیز پناهجویانی که دارای کارت مهاجرت سازمان ملل هستند را نیز به احتمال بسیار اخراج خواهند کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار