رژه نیروهای مسلح به مناسبت روز ارتش در زاهدان برگزار شد

مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، همزمان با سراسر کشور صبح امروز چهارشنبه در زاهدان برگزار شد.

 رژه نیروهای مسلح در زاهدان در محوطه لشکر ۸۸ زرهی زاهدان آغاز شد و یگان‌های نمونه ارتش آخرین توان نظامی و دفاعی خود را به نمایش گذاشتند. همچنین تجهیزات جدید و پیشرفته نظامی و دفاعی موتوری و زرهی در معرض دید حاضران قرار گرفت.

نواختن مارش نظامی توسط رزم نوازان نیروهای مسلح و رژه یگان های منتخب نظامی و انتظامی از مقابل جایگاه از جمله برنامه های این روز بود.

فرمانده لشکر ۸۸ زرهی سیستان و بلوچستان در این مراسم اظهار کرد: مراسم رژه نیروهای مسلح سیستان و بلوچستان مانند سالهای گذشته به موازات سایر استان‌ها در سراسر کشور در شهر زاهدان با حضور همه مردم، مسوولان، خانواده شهدا، جانبازان، پیشکسوتان و نیروهای چهارگانه ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و مرزبانی به نحو مطلوبی برگزار شد.

سرتیپ‌دوم عادل حیدری بیان کرد: روز ارتش و حماسه آفرینی‌های نیروی زمینی یادگاری از نگاه با بصیرت امام خمینی (ره) است به همین دلیل این روز فرصتی برای نیروهای مسلح به شمار می‌رود تا با آرمان‌های اسلام، قرآن و رهبری تجدید پیمان کنند و آمادگی خود را در حوزه تجهیزات و اقتدار دفاعی به رخ همگان بکشند.

وی خاطرنشان کرد: از طرف همه ارتشیان و همرزمانمان که در عملیات غرور آفرین وعده صادق با همکاری سایر نیروهای مسلح توانستند مشت محکمی بر دهان یاوه گویان این انقلاب به‌ویژه رژیم صهیونستی و همپیمان جنایت کارش آمریکا بزنند قدردانی می‌کنیم.

فرمانده لشکر ۸۸ زرهی سیستان و بلوچستان ادامه داد: همرزمانمان با این اقدام با تعهد به ولایت مداری و عمل به منویات مقام معظم رهبری موجب خشنودی معظم له و ملت ایران شدند.

وی گفت: به همه مردم سیستان و بلوچستان اعلام می‌کنیم ارتش ما بویژه نیروی زمینی در اوج آمادگی و اقتدار قرار دارد، بخش کوچکی از تجهیزات به روز شده ارتش که عمدتا بومی اند و به دست فرزندان این انقلاب آماده شده امروز رسانه ای شد و قطعا بخش اعظم آن در زمان و مکان مناسب علیه دشمنان این نظام استفاده خواهد شد.

سرتیپ‌دوم حیدری عنوان کرد: نیروهای مسلح برابر شعار "ارتشی سپاهی یک لشکر الهی" آماده جان‌فشانی در راه آرمان‌های اسلام و انقلاب هستند.

وی تصریح کرد: تاریخ انقلاب اسلامی ثابت می‌کند که ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی روزگاری در سرنگونی رژیم نحس پهلوی و در خاکریز دفاع مقدس با تقدیم بیش از ۴۸ هزار شهید و هزاران آزاده و جانباز ایثارگری و مجاهدت‌های زیادی کرده است که در عصر حاضر همه ارتشیان در کنار یکدیگر آمده خدمت رسانی به مردم هستند.

فرمانده لشکر ۸۸ زرهی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: اقدامات ارتش جمهوری اسلامی در حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و کرونا بر کسی پوشیده نیست چرا که ارتش برای مردم است به همین دلیل تحت هر شرایطی آماده جانفشانی برای مردم خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.