اختصاص بخشی از اراضی خارج از حریم رفسنجان به نهضت ملی مسکن

فرماندار رفسنجان گفت: بخشی از اراضی خارج شهر رفسنجان در جاده سرچشمه و نیز جاده کرمان به نهضت ملی مسکن صنعتی‌ها اختصاص می‌یابد.

 حسین رضایی در جلسه پیرامون نهضت ملی مسکن در محل فرمانداری گفت: در کنار اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای شهروندان در داخل شهر؛ نگاه مان فراتر رفته و برای قشر صنعتگران نیز در خارج از محدوده شهر تدابیر لازم را به کار خواهیم گرفت تا کارکنان در صنایع و کارخانه‌ها نیز در نزدیکی محل کارشان صاحب شهرک شوند.

وی افزود: به همین منظور در رفسنجان ۲ محدوده خارج  از شهر برای نواحی صنعتی مس و کارخانه‌های مسیر جاده کرمان در نظر گرفته شده است؛ البته با کمک راه و شهرسازی و صنایع مذکور، استعلامات دستگاه‌های اجرایی اخذ می‌شود تا  طرح بدون داشتن مانع به مرحله اجرایی برسد.

مهدی فاتحی، رییس اداره راه و شهرسازی رفسنجان هم در این خصوص گفت: قبلا عملا در خارج از محدوده شهری تعریفی برای اجرای طرح مسکونی نبود؛ اما دولت این فرصت را به وجود آورده تا گامی موثر برای صنعتگران برای خانه دار شدن بردارد.

وی افزود: نیاز به مسکن امروز امری است که برای جوانی جمعیت باید اجرا شود و جوانان اگر دارای سرپناه باشند می‌توانند ازدواج کنند و د رنهایت بدون دغدغه به جوانی جمعیت کمک کنند.

فاتحی تصریح کرد: طرح اولیه و پهنه اولیه خارج از شهر رفسنجان در ۲ جاده سرچشمه و کرمان در حال بررسی است و اگر جانمایی شوند می‌توان طرح نهضت ملی مسکن را برای کارگران، کارکنان صنایع مس و کارخانه‌های جاده کرمان اجرایی کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار