سازمان ملل:

سنگ اندازی اسرائیل در روند کمک رسانی‌ها یک گام به جلو و دو گام به عقب است

سازمان ملل سنگ اندازی‌های رژیم صهیونیستی در روند امدادرسانی‌ها به مردم غزه را بزرگترین چالش این سازمان دانست.

رژیم صهیونیستی به صورت هدفمند در حال سنگ اندازی در مسیر ارائه کمک‌های بشردوستانه به فلسطینیان غزه است تا آنها را به طور سیستمی هدف نسل کشی قرار دهد. از اتهام به سازمان آنروا و قطع کمک‌های بین المللی به این نهاد تا عدم اجازه فعالیت به آژانس‌های امدادرسان و کشتار امدادگران، بخشی از اقدامات متوحش‌گونه رژیم صهیونیستی در این باریکه محسوب می‌شود. 

به گزارش الجزیره، اندرو دی دومنیکو، مدیر دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که به دلیل اقدامات اسرائیل، روند کمک رسانی‌ها در نوار غزه یک گام به سمت جلو و دو گام به سمت عقب است. 

وی در این زمینه خاطر نشان کرد: سازمان‌های امدادرسان همچنان درگیر مبارزه با قحطی در نوار غزه هستند. این در حالی است که در روند رسیدن کمک‌های بشردوستانه به این باریکه سنگ اندازی می‌شود. 

دی دومنیکو تاکید کرد: رسیدن کمک‌های بشردوستانه به غزه اکنون به میزان قابل توجهی با دیرکرد به دلیل بازرسی‌های رژیم صهیونیستی مواجه است. تنها در هفته گذشته ۴۱ درصد از درخواست‌های سازمان ملل برای ارائه کمک‌های امدادی به شمال غزه از سوی تل آویو رد شد. 

این مقام سازمان ملل افزود: ما اکنون بازیچه این بازی شده‌ایم که طی آن در کمک رسانی‌ها به غزه یک گام به جلو برداشته و دو گام به عقب می‌رویم. این امر باعث می‌شود که ما در جا زده و به خانه اول بازگردیم. دلیل عدم پیشرفت ما نیز همین است. 

وی در پایان تصریح کرد: به ازای هر فرصتی که به ما داده می‌شود، چالش دیگری پیش روی ما قرار می‌گیرد. از این رو، برای ما رسیدن به جایی که می‌خواهیم باشیم بسیار بسیار دشوار است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۸ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
نمایندگان کشور‌های مختلف در نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل، سوال اینجاست که چرا تجاوزات، جنایات وحشیانه، وحشی گری، غیرانسانی کشتار، بمباران، قتل عام و نسل کشی مردم غزه توسط اسرائیل و متحدانش در این مدت 7 ماه بررسی و رسیدگی نکردند و بررسی و رسیدگی نمی کنند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۲ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
سنگ اندازی‌های رژیم صهیونیستی در روند امدادرسانی‌ها به مردم غزه 100 درصد فقط به خاطر ناتوانی، کوتاهی و سکوت سازمان های بین المللی ناتوان و عاجز بوده است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۹ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
و این در حالی است که نمایندگان کشور‌های مختلف در نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل، در مورد تجاوزات، جنایات وحشیانه، وحشی گری و غیر انسانی اسرائیل و آمریکا هیچ کاری، اقدامی و اعتراضی نکرده اند و خفه ون گرفتند و سکوت اختیار کرده اند چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۲ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
انگلیس با فروش سلاح به اسرائیل در فاجعه غزه شریک است. که دولت لندن با حمایت تسلیحاتی از رژیم صهیونیستی در فاجعه انسانی در این منطقه شریک است.
شمار شهدای غزه به ۳۳ هزار و ۷۲۹ نفر رسید به خاطر تجاوزات، جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی اسرائیل، آمریکا، انگلیس و فرانسه است و هم ناتوانی، کوتاهی و سکوت بی شرمانه سازمان های بین المللی بوده است.
اسرائیل همچنان و با حمایت همه جانبه آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان به نسل‌کشی در غزه ادامه می‌دهد.
Iran (Islamic Republic of)
با حرف شعار مشکل جنگ غزه و مشکلات مردم غزه حل وفصل نمی شود.
۱۸:۵۲ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
با حرف شعار مشکل جنگ غزه و مشکلات مردم غزه حل وفصل نمی شود.
آخرین اخبار