تصویب کلیات سند ملی محتوا در شورای ملی فضای مجازی کشور

کلیات سند ملی محتوا در شورای ملی مجازی تصویب شد و در حال تدوین نهایی است.

حجت الاسلام تجریشی معاون فرهنگی مرکز ملی فضای مجازی امروز در پنجمین جلسه شورای فضای مجازی گلستان در گرگان با بیان اینکه کلیات سند ملی محتوا در شورای ملی مجازی در حال تدوین نهایی است افزود: محوریت فعالیت در استان‌ها باید کنشگری باشد.

استاندار نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت فضای مجازی گفت: برای زدن دشمن از همان جایی باید ورود کرد که دشمن برای ضربه زدن به ما آمده است.

مدیرکل صدا و سیمای گلستان هم در این جلسه تاکید کرد: موضوع شناخت رخداد‌های جدید و آینده پژوهی در حوزه‌های مختلف در فضای مجازی باید جدی گرفته شود.

او افزود: استان گلستان با جمعیت حدود دو میلیون نفر جزء پنج یا شش استان کنش‌گر در سطح کشور بوده و بسیاری از اتفاقات رخ داده در استان در ابعاد ملی و فراملی بازتاب داده می‌شود.

شکری نیا با اشاره به شرایط حوزه تولید محتوا در استان افزود: متأسفانه توزیع محتوا در استان به خوبی انجام نمی‌شود و زیست مردم و رسانه‌ها در حوزه محتوا متفاوت است.

مدیرکل صدا و سیمای گلستان با تاکید بر ضرورت تربیت نیروی انسانی کنش‌گر مورد نیاز انقلاب گفت: تاکنون این کار به صورت کوتاه مدت و موقتی اجرایی شده است و لازم است به صورت مستمر به آن پرداخته شود.

شکری نیا ادامه داد: فعالیت مرکز ملی فضای مجازی تاکنون جامع نبوده و نیازمند ابعاد دیگری در حوزه شناخت جنگ ترکیبی، نیروی انسانی و کنش‌گر سطح راهبردی است.

دبیر شورای فضای مجازی گلستان هم در این جلسه اعلام کرد: حدود هزار رسانه محلی در پلتفرم‌های مختلف استان گلستان فعال هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار