پیش‌بینی بارش برف در ارتفاعات آذربایجان‌شرقی

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از روز جمعه گذر امواج تراز میانی جو موجب کاهش دما، بارش باران و در نواحی سردسیر و ارتفاعات استان بارش برف می‌شود.

 امیدفر گفت: بر اساس نقشه‌های پیشیابی هواشناسی و آخرین تصاویر ماهواره ای فعالیت سامانه بارشی تا روز یکشنبه در استان آذربایجان شرقی ادامه می‌یابد.

وی اظهار کرد: فعالیت این سامانه همچنین موجب افزایش ابر، وزش باد نسبتا شدید، خیزش گرد و خاک، غرش آذرخش و در نواحی مستعد بارش تگرگ و ایجاد مه می‌شود.

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: احتمال لغزندگی و اختلال در تردد جاده ای، آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب ها، برخورد آذرخش و سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی وجود دارد بر این اساس مسافران و علاقمندان به طبیعت از اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و رفتن به مناطق مرتفع و کوهستانی پرهیز کنند.

امیدفر ادامه داد: با توجه به وزش باد نسبتا شدید احتمال سقوط یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلو‌های تبلیغاتی و خسارت به سازه‌های سبک وجود دارد بر این اساس محکم کردن سازه‌های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و عدم پارک خودرو‌ها در کنار درختان فرسوده ضروری است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.