آغاز به کار مسابقات دارت انتخابی تیم ملی در سنندج

آیین افتتاحیه مسابقات دارت جام برترین‌ها انتخابی تیم ملی، پیش از ظهر امروز با حضور سرپرست فدراسیون انجمن‌های ورزشی در ورزشگاه ۲۲ گولان سنندج برگزار شد.

سرپرست فدراسیون انجمن‌های ورزشی در آیین افتتاحیه مسابقات دارت انتخابی تیم ملی در سنندج اظهار داشت: استان کردستان در این رشته ورزشی مستعد بوده و امیدواریم با ابتکارات جدید شاهد ایجاد فضای خوبی برای رشد نونهالان باشیم.

نصرالله پریچهره گفت: ما قهرمانان خوبی در دو ه‌های گذشته داریم و با این فاصله تا مسابقات فرصت خوبی داریم که برگزاری اردوی‌های مختلف در آمادگی کامل به سر ببرند.

حضور ۱۶ نفر در مسابقات انتخابی تیم ملی

 رئیس انجمن دارت ایران نیز در این آیین اظهار کرد: با برگزاری مسابقات رنکینگ آزاد در سطح کشور ۱۶ نفر (۸ آقا و ۸ خانم) در مسابقات دارت انتخابی تیم ملی در سنندج حضور پیدا کرده و به رقابت می‌پردازند.

کامبیز ایوب زاده اضافه کرد: در نتیجه‌ی مسابقات دوره ای، مجموعا ۸ نفر جهت شرکت به مسابقات آسیایی چین تایپه اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به تبعیض جنسیتی در فدراسیون جهانی تصریح کرد: در مسابقات آسیایی تعداد آقایان ۴ و تعداد خانم‌ها ۲ نفر بوده که به پیشنهاد ایران این رویه بعد از سال‌ها تغییر داده شده و امسال در مسابقات آسیایی چین تایپه شاهد حضور ۴ زن و ۴ مرد خواهیم بود.

ایوب زاده در ادامه با اشاره به اینکه امسال توانستیم کرسی هئیت رئیس فدراسیون دارت آسیا و اقیانوسیه را بگیریم، بیان کرد: در اوایل سال جاری پیشنهادات خود را به فدراسیون جهانی جهت اضافه کردن نوجوان به مسابقات آسیایی داده شد.

وی بر پیگیری اضافه شدن رده سنی ۱۸ تا ۲۳ سال تاکید کرد و گفت: ایجاد این رده سنی باعث ایجاد انگیزه مضاعف در سنین پایین‌تر می‌شود.

رئیس انجمن دارت ایران ابراز امیدواری کرد با کادر فنی خوب و تلاش‌های ورزشکاران امیدواریم در مسابقات چین تایپه که در آبان ماه امسال برگزار می‌شود شاهد افتخار آفرین ورزشکاران ایرانی باشیم.

 مدیر روابط عمومی و سخنگوی فدراسیون انجمن‌های ورزشی نیز در در سخنانی کوتاه گفت: فدراسیون انجمن‌های ورزشی ۲۰ انجمن، ۴۰ رشته ورزشی و ۷۰ تیم ملی در رده‌های سنی مختلف آقایان و بانوان را مدیریت می‌کند.

مهدی میرزاییان اضافه کرد: فدراسیون انجمن‌های ورزشی هزار و ۶۰۰ زیرمجموعه کمیته ورزشی را سراسر کشور دارد.

رقابت‌های نهایی و انتخابی تیم ملی دارت بخش بانوان و آقایان کشور تحت عنوان «جام برترین ها» ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه در شهر سنندج برگزار می شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.