واکنش سخنگوی وزارت خارجه به ادعا‌های اخیر سران اروپا و وزرای گروه هفت

ناصر کنعانی به ادعا‌های مطرح شده در بیانیه‌های اخیر سران اروپا و وزرای دارایی کشور‌های گروه هفت و برخی مقامات آمریکایی درباره ایران واکنش نشان داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به ادعا‌های مطرح شده در بیانیه‌های اخیر سران اروپا و وزرای دارایی کشور‌های گروه هفت و برخی مقامات آمریکایی و اروپایی در مورد جمهوری اسلامی ایران و تحولات اخیر در منطقه غرب آسیا، طرح اینگونه مواضع و ادعا‌ها را منطبق با رویکرد شناخته شده این محافل براساس معیار‌ها و رفتار‌های دوگانه و متناقض توصیف کرد و آن را مردود و محکوم دانست.

کنعانی تصریح کرد: جای تأسف است که مدعیان و منادیان حقوق و موازین بین‌المللی در قبال حمله اخیر به مقر دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در دمشق توسط رژیم صهیونیستی که نقض فاحش مفاد منشور ملل متحد و کنوانسیون‌های بین‌المللی محسوب می‌شود، موضع منفعلانه و تشویق کننده برای رژیمِ متجاوز اختیار کردند و در ادامه نیز اقدام مشروع و پاسخ متناسب و بازدارنده جمهوری اسلامی ایران علیه مبدأ تجاوز مسلحانه را محکوم کردند!

کنعانی خاطرنشان کرد: ابراز نگرانی برای صلح و ثبات امنیت در منطقه و جهان از سوی دولت‌هایی مثل آمریکا و چند کشور اروپایی که در طول بیش از نیم قرن گذشته بانی و حامی بزرگترین جنگ‌ها و اشغالگری‌ها و ناامنی‌ها در منطقه غرب آسیا بوده‌اند و رژیم اشغالگر، آپارتاید و جنایتکار اسرائیل را مافوق همه قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی تحت حمایت و مصونیت قرار داده اند، مضحک است.

کنعانی تصریح کرد: شایسته بود سران اتحادیه اروپا و اعضای گروه هفت به جای حمایت کور از رژیم صهیونیستی، ضمن قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به دلیل اقدام متناسب و مشروع در تنبیه متجاوز، دست از حمایت از رژیمی که تهدید کننده صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است، بردارند و با مردم مظلوم فلسطین و خانواده‌های بیش از یکصد هزار شهید، مجروح و مفقود فلسطینی بعنوان قربانی شش ماه نسل‌کُشی و جنایات رژیم اسرائیل در نوار غزه و کرانه غربی فلسطین ابراز همدردی و همبستگی می‌کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان ساخت: مقامات اروپا و کشور‌های عضو گروه هفت به خوبی می‌دانند که ریشه اصلی بحران و بی‌ثباتی در غرب آسیا و البته در مقیاسی وسیع‌تر در جهان، اشغال فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی طی چندین دهه و  محروم کردن مردم مظلوم فلسطین از حقوق اولیه و مسلّم خویش است و تردیدی نیست که چشم بستن بر حقایق آشکار و اتهام زنی‌های بی پایه به دیگران توسط آمریکا و اروپا، مشکلی را از امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی حل نخواهد کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: اگر آمریکا و اتحادیه اروپا و کشور‌های عضو گروه هفت واقعا به دنبال ثبات و آرامش پایدار در غرب آسیا و دریای سرخ هستند، به جای اتهام‌زنی به دیگران، باید در مقابل تجاوزات و گردن کشی‌های رژیم صهیونیستی بایستند. بدیهی است تا زمانیکه اراده‌ای برای توقف جنایات رژیم اسرائیل و نقض فاحش مقررات بین‌المللی توسط صهیونیست‌ها نباشد، چشم انداز روشنی در مسیر صلح پایدار در منطقه و جهان متصور نیست و مسئول تداوم بی‌ثباتی‌ها و ناامنی‌ها نیز کسی غیر از رژیم صهیونیستی و حامیان و مشوقان این رژیم نبوده و نخواهند بود.

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد دولت و قوای مسلح جمهوری اسلامی ایران در عین تداوم مسئولیت پذیری نسبت به صلح و امنیت منطقه‌ای و جهانی و پایبندی به قوانین و مقررات بین‌المللی، در دفاع از امنیت و منافع ملی و پاسخ قاطع، پشیمان کننده و بازدارنده به متجاوزان ذره‌ای تردید نخواهند کرد و تحت تأثیر هیاهوی سیاسی و تبلیغاتی بانیان شرایط موجود در منطقه و جهان قرار نمی‌گیرند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۳۶ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
خاک بر سر این کشورهای اروپایی بی‌اختیار و کشورهای عربی خودفروخته!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۰۶ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
بسیار عالی بود، از ماهیت وجودی حامیان و مشوقان رژیم صهیونیستی، و مدافعین دروغین حقوق بشر که هر کدام از جنایتکاران حرفه‌ای به شمار می‌رود جز این انتظار نیست.
ان شاءالله عملیات وعده صادق آغازی باشد بر نابودي رژیم کودک کش صهیونیستی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۱۸ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
مرگ بر اسرائیل مرگ بر صهیونیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۲۴ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
آقای سخنگو ، به سران کشورهای غربی بفرمایید من خودم کنعانی هستم و حرف های شما غربی ها درست نیست .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۵۸ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
این بیانیه اخیر کشورهای غربی در مورد ایران مشخص شد که خوی وحشی گری و غارت و اشغال در آنان وجود دارد و رژیم صیهونیستی نماینده اینان در کشتار انسانها هست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۸ ۳۰ فروردين ۱۴۰۳
پاسخ ایران به اسرائیل ..حثیت غرب را زیر سوال برده.. آنان درصد بازگرداندن آن خواهند شد...پس باید تمام سناریوهای احتمالی را در نظر گرفته و آماده باشیم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۶ ۳۰ فروردين ۱۴۰۳
خاک تو سر گروه هفتشون پیروز و سربلند باد ایران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۸ ۳۰ فروردين ۱۴۰۳
اروپای کثیف با افکار شیطانی می خواهند سگ خودشان را به جون اسیایی ها حمله ور کند عجب دنیای کثیفی دارد این اروپایی ها بی رحم و ترسو بزدل
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۵ ۳۰ فروردين ۱۴۰۳
داداش وقتی بکسری حکومت متعفن اروپایی رفتار دوگانه دارند شما حساب خودت را بکن چون این حکومتها در اصل دنبال چپاول و‌کشتار نردم ایران هستند فقط الان اولویت اولشان نیست ولی چرخه مالی کشورشان در کرو صهیونهایی است که مسوولین آنها را تعیین میکنند و به تبع آن رفتار کشور آنها را تعیین میکنند پس دشمنان نا فقط اسراییل نیست
United States of America
ناشناس
۱۸:۲۹ ۳۰ فروردين ۱۴۰۳
نگران نباش خون آشامها به خون همدیگر تشنه اند این ترسوهها دشمنیشان با ایران فقط به خاطر حسادت بر حُسنهایی است که ایرانیها دارند
و بویی از آن نبرده اند مثل شجاعت و دلاوری ،مردی وجوانمردی صبر وگذشت قدرت وتوانایی ودفاع از کسانی که به آنها ستم میشود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۰ ۳۰ فروردين ۱۴۰۳
این کنعانی کارش از همه سخت تره ولی نمیدونم چقدر حقوق میگیره خخخخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۸:۰۰ ۳۰ فروردين ۱۴۰۳
خون خودت را بجوش نیار
محکوم کردن یا نکردن چه سودی داره
قدرتمند ان است که بتواند بزند و کسی که در توانش نباشد فقط لفاظی کند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۶ ۳۰ فروردين ۱۴۰۳
اسرائیل دژ مستحکم استعمار غرب در قلب خاورمیانه است. و حمایت آمریکا و اروپا از اسرائیل اجتناب پذیر است.
آخرین اخبار