کارشناس داوری:

هر ۳ گل پرسپولیس درست بود/ تیم داوری قضاوت مطلوبی داشت

حیدر سلیمانی کارشناس داوری درباره قضاوت داور مسابقه پرسپولیس و صنعت نفت آبادان توضیحاتی را بیان کرد.

حیدر سلیمانی کارشناس داوری درباره قضاوت علی اصغر مومنی در بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان اظهار کرد: تمام تصمیماتی که از سوی داور و کمک داوران گرفته شد درست بود. بحث گل اول پرسپولیس مطرح بود که بعضی‌ها گفتند که مهاجم پرسپولیس روی مدافع صنعت نفت خطا کرده است، اما در تصاویر تلویزیونی مشخص است که در جدال برای اینکه به توپ برسند هم مدافع هم مهاجم برای تصاحب توپ حرکت می‌کنند که مدافع کنترل و تعادلش را از دست می‌دهد و طبیعتا سرنگون می‌شود، اما مهاجم روی مدافع تاثیری نداشت و خطایی مرتکب نشد که بگوییم گل مردود است. بنابریان گل اول سرخپوشان درست بود.  

او افزود: عیسی آل کثیر هم گلی در دقیقه ۱۲ بازی زد که طبیعتا آفسایدی که توسط کمک داور اعلام شد درست بود، چون در وضعیت آفساید صاحب توپ شد. البته به گل دوم پرسپولیس بعضی‌ها اعتراض کردند که ممکن است آل کثیر مهاجم پرسپولیس در وضعیت آفساید قرار داشته باشد. اینطور نبود و گلش کاملا سالم بود، چون مدافع شماره ۵ صنعت نفت کاملا آفساید را روی خط محوطه جریمه پر کرده بود.  

سلیمانی گفت: پنالتی که داور مسابقه برای پرسپولیس گرفت به طور کامل درست بود، چون ما این خطا را هند غیرمتعارف می‌گوییم. به طور معمول بازیکنان نباید به این شکل دست خود را باز نگه دارند که توپ به آرنجش برخورد کرد و نمی‌توانیم بگوییم که به بازویش برخورد کرد و هند به درستی اعلام شد و پنالتی هم صحیح بود. به طور کلی ۳ تا صحنه‌ای که در گل می‌تواند تاثیر داشته باشد داور به درستی قضاوت کرد. به نظرم تیم داوری توانست از پس این بازی برآید و قضاوتش هم مطلوب بود.  

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۸ ۳۰ فروردين ۱۴۰۳
دقت کردین لنگ با هر مربی و مدیرعاملی میخوان قهرمانش کنند
کمیته فساد داوران و ...
آخرین اخبار