خطیب نمازجمعه مهاباد:

نیرو‌های‌مسلح ایران در مقابل تجاوز با اقتدار پاسخ دادند

خطیب نمازجمعه مهاباد با اشاره به حملات موشکی و پهپادی نیرو‌های مسلح کشورمان در مقابل حمله تروریستی رژیم صهیونیستی، گفت: نیرو‌های‌مسلح ایران در مقابل تجاوز با اقتدار و قاطعانه پاسخ دادند.

ماموستا سلیمان رشیدی خطیب نمازجمعه مهاباد در خطبه نمازجمعه این هفته، گفت: امروز کشورمان یکی از کشور‌های توانمند و با اقتدار در منطقه است و در مقابل هرگونه تجاوز و نگاه بد دشمنان پاسخ قاطع خواهد داشت.

وی با تبریک ۲۹ فروردین روز‌ ارتش‌ جمهوری‌اسلامی، اضافه کرد: اکنون نیرو‌های‌مسلح کشورمان با انواع تجهیزات پشیرفته و مدرن که بیشتر توسط فرزندان این مرز و بوم ساخته شده مجهز هستند و ارتش کشورمان یک نیروی تدافعی و توانمند است.

خطیب نمازجمعه مهاباد در بخش دیگری از خطبه‌های نمازجمعه با اشاره به احسان و نیکوکاری ادامه داد: نیکوکاری و یاد خداوند تنها به ماه‌رمضان ختم نمی‌شود و اهل ایمان باید در تمام شبانه روز و طول سال از یاد خداوند غافل نشوند.

وی اظهار کرد: زنان بزرگ اسلام به خاطر ایمان به خدا و ترس از روز قیامت، با لباس‌های مناسب و پوششی کامل در بین مردم ظاهر می‌شدند، اما اکنون برخی از زنان و دختران مسلمان با پوشش‌های نامناسب در اماکن عمومی ظاهر می‌شوند.

ماموستا رشیدی افزود: خداوند به بنگانش توصیه کرده برای رسیدن به بهشت، علاوه بر اقامه‌نماز و روزه، در جامعه نیکوکار و پاک‌دست باشند و اهل ایمان باید صالح و شایسته باشند تا مورد رحمت و مغفرت‌الهی قرار گیرند.

نمازجمعه مهاباد در مسجد جامع این شهر که به «مزگوت سوور»، مشهور است، اقامه می‌شود. این مسجد یکی از قدیمی‌ترین مسجد این شهرستان و از زیباترین آثار معماری دوره صفوی در شمال‌غرب کشور به شمار می‌رود که در سال ۱۳۴۸ با شمارهٔ ثبت ۸۸۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

مهاباد با ۲۶۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.