امام جمعه قم:

عملیات وعده صادق پاسخی قاطع به شرارت‌های رژیم اشغالگر بود

آیت الله اعرافی گفت: عملیات «وعده صادق» بر اساس منطق بین المللی دفاع مشروع شکل گرفت و پاسخی قاطع به شرارت‌های رژیم اشغالگر قدس در سوریه بود.

آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس برگزار شد، با بیان اینکه این عملیات جهان را تکان داد و معادلات منطقه و جهان را تغییر داد، گفت: این عملیات دفاع مشروع و بر اساس منطق بین المللی، علیه جنایات غیر قابل دفاع رژیم اشغالگر قدس بود تا پاسخی به شرارت‌های این رژیم در سوریه داده شود.

وی اضافه کرد: این عملیات شفاف بود و غافلگیرانه نبود و از مدت‌ها قبل این امر تذکر داده شده بود که این موضوع نشانه شجاعت نیرو‌های مسلح و نظام اسلامی است.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه این عملیات با صبر و بصیرت و به صورت مستقیم بوده و به نیرو‌های نیابتی سپرده نشد، گفت: البته این حرف درستی نیست که جبهه مقاومت، نیرو‌های نیابتی ایران است و این نیرو‌ها برآمده از بدنه امت اسلامی هستند.

آیت الله اعرافی بیان کرد: این عملیات در حالی انجام شد که آمریکا و انگلیس و خائنان منطقه هر کاری از دستشان بر می‌آمد در راستای جلوگیری از آن انجام دادند، اما این حمله فراتر از مرز‌ها و در دفاع از ایران اسلامی بود.

وی افزود: برخی کشور‌های منطقه که در این عملیات در کنار رژیم صهیونیستی ایستادند در میان مسلمانان دیگر جایی ندارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: همه دنیا دیدند که ۳ لایه پدافندی رژیم صهیونیستی شامل گنبد آهنین، فلاخن داوود و پیکان به وسیله موشک‌های ایران در هم کوبیده شد.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه وقتی رهبر معظم انقلاب در آرامش فرمودند که اسرائیل تنبیه خواهد شد، دشمنان این حمله گسترده را تصور نمی‌کردند، افزود: هیمنه سیاسی، اقتصادی، دفاعی رژیم اشغالگر قدس در عملیات وعده صادق در هم شکسته شد.

آیت الله اعرافی بیان کرد: عملیات بسیار حساب شده و حکیمانه بود، اما حداقل تجهیزات ایران در آن به کار گرفته شد و دشمن بداند قدرت ایران به مراتب بیش از آن چیزی است که در عملیات وعده صادق دیده شد.

وی با اشاره به برخی پیام‌های تبادل شده پیش از انجام عملیات وعده صادق گفت: دشمنان امید داشتند که ایران دست به اقدام نظامی نزدند، اما باید بدانند که ما در عین حالی که صبوریم، شجاع، مقتدر و همیشه در صحنه هستیم.

آیت الله اعرافی افزود: تغییر معادلات و بلوغ گفتمان مقاومت و شکل گیری تمدن جدید اسلامی و شکست هیمنه و از بین رفتن رعب و وحشت از آمریکا و اسرائیل، اوج همگرایی امت اسلام و عالم علیه اسرائیل و تثبیت جایگاه محور مقاومت از جمله دستاورد‌های عملیات وعده صادق است.

امام جمعه قم با بیان اینکه گفتمان ما نیاز به قدرت موشکی هم دارد، گفت: کسانی که می‌گفتند ما نیاز به قدرت موشکی نداریم اشتباه کرده‌اند چرا که این گفتمان بدون قدرت موشکی موثر نخواهد بود.

وی بیان داشت: عملیات وعده صادق تحلیل‌ها و برآورد‌های تئوریسین‌های غربی و منطقه‌ای را نقش برآب کرد چرا که آنها چنین عملیات گسترده‌ای را تصور نمی‌کردند.

خطیب جمعه قم بیان کرد: مردم فلسطین بدانند در این عملیات هشدار واقعی به اسرائیل و آمریکا داده شد و به رغم خیانت برخی از حکام خائن منطقه، ایران اسلامی و محور مقاومت با مردم فلسطین است.

آیت الله اعرافی ادامه داد: ملت ایران گوش به فرمان رهبری در کنار نیرو‌های مسلح آماده دفاع از کشور هستند و در این مسیر ثابت قدم می‌مانند و ندای ملت ایران لبیک یا رسول الله و لبیک یا حسین است.

وی عنوان کرد: ملت ایران ۸ سال در دفاع مقدس جنگید و امروز نیز در دفاع از کشور ایستاده است.

خطیب جمعه قم در ادامه با تشکر از فراجا برای مقابله با بی حجابی گفت: حجاب قانون و حکم الهی و نقطه تقابلی تمدنی با سبک زندگی غربی است که باید همگان بدان توجه کنند.

آیت الله اعرافی بر تدبیر صحیح در اجرای طرح نور برای مقابله با بد حجابی تاکید کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.