امام جمعه تبریز مطرح کرد؛

پاسخ ویرانگر جمهوری اسلامی ایران در صورت حماقت دوباره صهیونیست‌ها

امام جمعه تبریز گفت: پاسخ جمهوری اسلامی ایران در صورت ادامه دیوانگی صهیونیست‌ها در حمله به خاک و منافعمان این بار قدرتمندتر و ویرانگرتر خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه تبریز در مصلای امام خمینی این شهر با بیان اینکه سوخت اصلی موشک‌های عملیات وعده صادق حمایت مردم برای تنبیه رژیم صهیونیستی بود اظهار کرد: ضربه تنبیهی و بازدارنده نیرو‌های مسلح با محوریت نیروی هوافضای سپاه مولفه‌های اقتدار انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت را در تراز جدید در دیپلماسی و نظام بین‌المللی به رخ کشید و هیبت و هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را از هم گسیخت.

وی افزود: ضربه تاریخ ساز ایران یک پرده‌برداری جدید از ایران انقلابی در نگاه جهانیان و به ویژه جهان اسلام بود. برای تنبیه فزاینده وقاحت افسار گسیخته رژیم صهیونیستی در سال‌های اخیر این حمله یک تصمیم استراتژیک عقلانی و یک ضرورت گریز ناپذیر برای دفاع از خاکمان بود.

خطیب نماز جمعه تبریز گفت: ضربت ترکیبی که شنبه شب به رژیم صهیونیستی وارد شد کف توانمندی‌های ایران بود اما در مقابل اسرائیل با حداکثر توانمندی‌های راداری و پدافندی نتوانست موشک‌ها و پهپاد‌های مهاجم را عقب براند.

حجت الاسلام والمسلمن آل‌هاشم ادامه داد: این ضربه هوشمندانه محصول تصمیم یک رهبر انقلابی و آگاه است که گفتند: "ما رژیم صهیونیستی را پشیمان می‌کنیم. " چرا که آیت الله العظمی امام خامنه‌ای در قامت فرمانده کل قوا با تدبیر و عقلانیت و شجاعت، جلوی شرارت رژیم صهیونیستی و فریب و نیرنگ نظام سلطه را گرفتند.

وی اضافه کرد: ضربه موشکی و پهپادی حیرت آور ایران به همه نشان داد سرنخ تحولات سریع غرب آسیا دست کیست و نظم جدید غرب آسیا با کدامین اراده به سمت اقتدار و ساماندهی پیش می‌رود.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: با این عملیات نقش جایگاه و ارزش جمهوری اسلامی ایران در میان ملت فلسطین و جهان اسلام ارتقا یافت و نقش و نفوذ بیشتر جمهوری اسلامی در غرب آسیا تسهیل کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهار کرد: عملیات وعده صادق علاوه بر کارکردهایش در حوزه بازدارندگی و تنبیه رژیم و البته جایگاه ایران در چشم ملت‌های منطقه موج جدیدی را در بستر سیاست داخلی نیز ایجاد کرد. شکل گیری یک اجماع ملی در حمایت از حمله تنبیهی ایران به رژیم اشغالگر قدس یکی از نکات ماست که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این عملیات نشان داد که جامعه ایران با وجود اختلاف سلیقه در داخل در مقابل دشمن ید واحده است و موجب همبستگی بین ایرانیان شد چون همه مردم کشورمان خودشان را در این عملیات سهیم می‌دانند. در واقع سوخت اصلی موشک‌های پرتاب شده حمایت مردم برای تنبیه رژیم صهیونیستی بود.

امام جمعه تبریز افزود: بار دیگر مردم دنیا ریاکاری و حاکمیت استاندارد‌های دوگانه را در اردوگاه استکبار غربی مشاهده کردند. نظام سلطه تلاش کرد تا آبروی رفته در حوزه نظامی را در میدان دیپلماسی جبران کند اما در شورای امنیت نیز ناکام ماند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه‌های نماز جمعه تبریز اظهار کرد: دوم اردیبهشت سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است سپاه  مولود مبارک انقلاب اسلامی است و به تعبیر رهبر معظم انقلاب در همه جهان پس از صدر اسلام پدیده بی سابقه‌ای است.

وی افزود: سپاه در طول حیات مبارک خود به مصداق فرمایش امیرالمومنین امام علی بن ابیطالب (علیه السلام) دژ مستحکم و پناه مردم اعم از مسلمان  و غیر مسلمان ،شیعه و سنی، زن و مرد، روستای و شهری و تمام مردم ایران و ملت‌های مستضعف منطقه بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم تصریح کرد: سپاه زینت نظام اسلامی است. مردم ایران سپاه را در پناه خود می‌دانند. این جناح و آن جناح و این گروه و آن گروه و این تشکل و آن تشکل هم ندارد. سپاه از مردم و برای مردم است.

وی اضافه کرد: سپاه پاسداران امروز بحمد الله فهرست بلندی از افتخارات و تجارب و نوآوری‌های نظامی و فنی و سازندگی و جنگ نرم را در اختیار دارد. سپاه و نیرو‌های مسلح عنصر اقتدار کشور هستند و باید تقویت و حمایت شوند.

خطیب نمازجمعه تبریز سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به پیشکسوتان و رزمندگان غیور این نهاد انقلابی و به فرماندهان و کارکنان و بسیحیان تبریک و تهنیت گفت.

منبع :خبرگزاری صدا وسیما

برچسب ها: امام جمعه ، نمازجمعه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.