مشترکان برق مناطق سیل زده از موتور برق استفاده نکنند

با توجه به اتصال موتورهای برق به سیم کشی داخلی منازل و ایجاد خطر برای پرسنل عملیاتی این شرکت، مشترکان گرامی مناطق سیل زده از موتور برق جهت تامین برق منازل خود استفاده نکنند.

سید فاضل حسینی مدیر دفتر نظارت بر برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت:با توجه به اتصال موتورهای برق به سیم کشی داخلی منازل و ایجاد خطر برای پرسنل عملیاتی این شرکت، مشترکان گرامی مناطق سیل زده از موتور برق جهت تامین برق منازل خود استفاده نکنند یا ابتدا به پرسنل عملیاتی مستقر در حال کار و یا ادارات برق منطقه اطلاع رسانی کرده و پس از صدور مجوز لازم اقدام به استفاده از موتور برق نمایند.

وی گفت: اتصال موتورهای برق به سیم کشی داخلی منازل باعث می‌شود جریان برق به صورت معکوس از طریق کنتور به شبکه اصلی توزیع برق وارد شده و این امر موجب برق گرفتگی و بروز حوادث جانی جبران ناپذیر و یا حتی فوت اشخاص و علی الخصوص نیروهای عملیاتی که در حال اصلاح شبکه هستند و آسیب به وسایل سایر مشترکین می گردد.

وی ادامه داد: پرسنل عملیاتی شرکت توزیع برق بر اساس دستوری که از مرکز دیسپاچینگ این شرکت مبنی رفع بر خاموشی شبکه برق می‌گیرند نسبت به اصلاح شبکه اقدام می کنند لذا ضروری است جهت جلوگیری از بروز حادثه جانی ، در صورت نیاز به استفاده از موتور برق حتما با ادارات برق هر منطقه ارتباط گرفته تا در خصوص نحوه اتصال صحیح موتور برق به سیم کشی داخلی  منازل راهنمایی گردند.

وی افزود: با توجه به گستردگی خسارت وارد شده ناشی از بحران به شبکه برق، پرسنل خدوم شرکت توزیع ، در تمامی مناطق خسارت دیده  مشغول اصلاح شبکه آسیب دیده جهت برقراری مجدد جریان برق هستند.

حسینی خاطرنشان کرد: ضمن سپاس از صبوری مشترکان گرامی، درخواست می شود در صورت مشاهده هر گونه خسارت به شبکه برق مراتب را از طریق سامانه ۱۲۱ یا اپلیکشن برق من ثبت و پیگیری نمایند.

برچسب ها: سیل ، توزیع برق
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار