سخنگوی ایالت خیبرپختونخواه پاکستان مطرح کرد؛

مخالفتی با ادامه حضور مهاجران قانونی در این ایالت نداریم

سخنگوی ایالت خیبر پختونخواه پاکستان گفت هیچ مدرکی مبنی بر دخیل بودن پناهجویان افغانستانی دارای مدرک اقامتی در ناامنی‌های پاکستان وجود ندارد.

محمدعلی سیف سخنگوی ایالت خیبرپختونخواه پاکستان تصریح کرد که هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد مهاجران افغانستانی که با مدارک اقامتی در این ایالت زندگی می‌کنند، در رویدادهای امنیتی پاکستان دخیل بوده‌‌اند.

وی افزود: حکومت محلی خیبر پختونخواه مخالفتی با ادامه حضور مهاجران قانونی در این ایالت ندارد.

این اظهارات در حالی مطرح شده است که دولت فدرال پاکستان مرحله دوم اخراج پناهجویان و مهاجران افغانستانی از این کشور را از روز دوشنبه(27 فروردین) آغاز کرده و از حکومت‌های محلی خواسته است که اطلاعات مربوط به مهاجران افغانستانی دارنده کارت‌های اقامتی (ای‌سی‌سی/کارت شهروندی افغانستان) را تکمیل کنند.

به گفته سیف، حدود 360 هزار مهاجر افغانستانی دارنده این کارت‌های اقامتی در این ایالت زندگی می‌کنند. بر اساس آمارهای رسمی، در مجموع شمار دارندگان این کارت در پاکستان به حدود 850 هزار نفر می‌رسد، افرادی که سال‌ها و دهه‌ها است در پاکستان زندگی می‌کنند.

اسلام‌آباد دلیل اخراج پناهجویان افغانستانی از پاکستان را امنیتی می‌خواند، اما پیش از این مقامات طالبان گفته بودند این اقدام برای فشار بر کابل جهت رسمیت بخشی به خط دیورند و مسئله تی‌تی‌پی است، موضوعاتی که به گفته مقامات طالبان خارج از اختیار هیئت حاکمه افغانستان است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار