رمز و راز مافیایی که با زباله های تهران میلیاردر شدند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، از پشت پرده درآمد سلاطین زباله از پسماندهای خشک شهر تهران گفت.

رضا محمدی درباره طرحی مبنی بر برخورد با زباله گردان غیر مجاز که از ابتدای فروردین آغاز شده خبر داد و گفت: طی این طرح، نزدیک به ۶۰۰تن زباله خشک از زباله‌جمع‌کن‌ها و ۱۵۰خودرو از زباله‌گرد‌های غیرمجاز توقیف کردیم.

او افزود: مافیا‌های زباله در تهران از هر زباله گرد بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون درآمد دارند ولی دستمزد حداقلی بین ۶ تا ۱۰ میلیون به آنها می‌دهند بدون اینکه هیچ ضمانتی در مقابل جان و امنیت آنها داشته باشند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در ادامه یک ماجرای جالبی را از یکی از زباله گردان بازگو کرد و گفت: یکی از پیمانکار‌ها به بنده توضیح داد که یک‌بار به زباله‌گردی اعلام کرده که بهتر است به‌عنوان پاکبان استخدام شود؛ چون این کار بیمه و حقوق ثابت دارد. این فرد از طریق پیمانکار رصد می‌شود و می‌فهمند که در یک خانه محقر محدوده منطقه ۲۰زندگی می‌کند.

محمدی افزود: کارشناسان ما در ادامه می‌بینند که نصف خانه این فرد مملو از زباله‌های خشک بوده که براساس نظر کارشناسان حدود ۶۰میلیون تومان ارزش داشته است، اما مافیا از او ۱۰میلیون تومان می‌خرید. جالب است بدانید که این فرد اکنون به‌عنوان پاکبان در شهرداری استخدام شده است.

منبع: همشهری آنلاین

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۷ ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
ساماندهی کنید اینها رو تا دست مافیا هم قطع بشه.
به بهداشت این افراد هم رسیدگی بشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۲ ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
عرضه ندارید مافیای آشغال ها رو تنبیه کنید