کارشناس مسائل بین الملل:

عملیات وعده صادق با الگویی ابر قدرتی اجرایی شد

بروجردی گفت: ‌نکته مهم این است که الگوی انتخاب شده در عملیات وعده صادق الگوی ابر قدرتی بود. ما اعلام کردیم که در بالاترین سطح می‌زنیم و همین کار را هم کردیم.

علاء الدین بروجردی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری در ارتباط با عملیات وعده صادق جمهوری اسلامی ایران علیه صهیونیست‌ها اظهار کرد: تمامی موفقیت‌های نیرو‌های مسلح را خصوصا این عملیات وعده صادق را مدیون رهبر انقلاب فرمانده معظم کل قوا هستیم و این اقتدار را محصول فرماندهی دقیق و مدیریت هوشمندانه رهبری می‌دانیم و حتی موشک‌های نقطه زن ما نیز توصیه ایشان بوده است.

وی ادامه داد: اکنون مرحله جدیدی در غرب آسیا ایجاد شده و موازنه قدرت که می‌گفتند صهیونیست‌ها شکست ناپذیر هستند مشخص شد که غلط است. محور مقاومت به گونه‌ای عمل کرد که اکنون مشاهده می‌کنیم که بعد از ۷ ماه علی رغم همه کمک‌هایی که به صهیونیست‌ها شده رژیم نامشروع از درون پاشیده شده و صهیونیست‌ها  نتوانسته‌اند کاری کنند. نه انسجام داخلی دارند و نه در افکار عمومی جهان جایی دارند و حتی در شورای امنیت سازمان ملل نیز هیچ جایی ندارند و عملیات اقتدار آفرین وعده صادق اوج اقتدار آفرینی نیرو‌های مسلح ما بود و کاملا صحنه را به نفع جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت تغییر داد.

بروجردی افزود:‌ نکته مهم این است که الگوی انتخاب شده در این عملیات الگوی ابر قدرتی بود. ما اعلام کردیم که در بالاترین سطح می‌زنیم. برنامه ریزی دقیق صورت گرفت و علی‌رغم آن که واسطه‌های فراوانی را آمریکایی‌ها تعیین کردند که این اقدام صورت نگیرد ما انتقام خود را گرفتیم و فکر می‌کنیم و مردم ما با تفکرات مختلف احساس غرور کردند و کشور‌های مختلف مردمشان شادی کردند و خوشحال بوند.

وی گفت:‌ این عملیات در غرور ملی ملت ما و جهان اسلام و دیدگاه کشور‌ها در توانمندی ما بسیار تاثیر داشت. در مقابل صهیونیست‌ها اقتداری را به نمایش گذاشتیم که بسیار بازدارنده است و آنها ناگزیر هستند که محاسبات خود را از این به بعد در قبال ما تغییر دهند.

کارشناس مسائل بین الملل تاکید کرد: ظرف چند سال اخیر و از سال  ۲۰۰۰ به این دوران و  عملیات طوفان الاقصی سیر نزولی صهیونیست‌ها آغاز شده و ادامه پیدا کرده و اگر حمایت‌های آمریکا و فرانسه و این‌ها نبود در عرصه نظامی هم با مشکلاتی سختی مواجه می‌شدند.

وی اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های صهیونیست‌ها کنترل شدید اخبار و رسانه‌ها است. یعنی تلفات خود را در طوفان الاقصی را به شدت از تعداد واقعی کمتر اعلام می‌کنند. آن‌ها در افکار عمومی جهان بویژه در اروپا و آمریکا با مشکل جدی مواجه شده‌اند. این نشان دهنده آن است که صهیونیست‌ها خیلی از موضوعاتی که قبلا به آن افتخار می‌کردند را پس از طوفان الاقصی از دست داده‌اند.

وی گفت: در بیانیه شورای امنیت ملی ما نکته بسیار مهم گفته شده است و اگر صهیونیست‌ها اقدامی نابخردانه انجام دهند همانگونه که گفتیم ۱۰ برابر عملیات قبلی به آن‌ها جوابگو هستیم و آن‌ها می‌دانند آسیب‌های زیادی خواهند دید و به هر حال گزینه‌های روی میز با شدت بیشتری که نسبت به عملیات وعده صادق عملی می‌شود.

وی تاکید کرد: به آمریکایی‌ها نیز هشدار داده شده که اگر دخالت کنید به شما هم آسیب خواهد رسید و آمریکایی‌ها می‌دانند که برای آن‌ها به صرفه نیست که وارد جنگ شوند و اگر بخواهند متعرض به منافع ما شوند با جوابی دندان شکن مواجه خواهند شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۶ ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
جدی می فرمایید؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۱ ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
اسرائیل پیتزا جابه جا کنی بیشتر گیرت میاد
آخرین اخبار