الگوبرداری استان های آذربایجان غربی و مازندران از طرح سفیران زیبایی قم

مدیر امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی قم گفت:طرح سفیران زیبایی برای اولین‌بار در کشور و در استان قم اجرا شده است و استان های آذربایجان‌غربی و مازندران از این طرح الگوبرداری کرده‌اند.

  فاطمه فرخنده، مدیر امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم طی سخنانی درخصوص اجرای طرح فرهنگی «سفیران زیبایی» بیان کرد: از عید مبعث سال گذشته طرح سفیران زیبایی در اداره‌کل تبلیغات اسلامی، برای آرایشگران زنانه در قم کلید خورد و دو پوستر که یکی مربوط به زنان مسلمان شده محجبه اختصاص داشت و یک پوستر که به احکام کاربردی آرایش و پیرایش می‌پرداخت، تقدیم آرایشگران شد.

مدیر امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم اظهار کرد: حدود هزار و ۳۰۰ آرایشگاه زنانه در قم داریم که از این تعداد بیش از ۵۰۰ آرایشگاه در طرح سفیران زیبایی شرکت کردند و از سال قبل چهار گردهمایی برای آرایشگران برگزار شده است.

فرخنده اضافه کرد: گردهمایی اول در رمضان سال ۱۴۰۱ بود و گردهمایی دوم در تابستان ۱۴۰۲ به‌صورت اردو در کهک برگزار شد؛ گردهمایی سوم در ایام دهه کرامت و گردهمایی چهارم افطاری امسال ماه مبارک رمضان بود که بیش از ۵۵۰ نفر از آرایشگران حضور داشتند.

مدیر امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم با بیان اینکه اجرای طرح سفیران زیبایی ادامه‌ دارد، گفت: ماه رمضان امسال نیز طرح آرایشگران قرآنی را داشتیم که طرح ملی «زندگی با آیه‌ها» و «مسطورا» برای اقشار مختلف با اجرای برنامه‌های متنوعی انجام شد تا گفتمان زندگی با آیات قرآن کریم ترویج پیدا کند.

وی تأکید کرد: طرح آرایشگران قرآنی با محوریت نهضت ملی زندگی با آیه‌ها برای ۷۱ آرایشگر از ۹ فرودین‌ماه با حضور در محل آرایشگاه، توضیح داده شد و بانوان مبلغ یک محفل قرآنی مختصر و معنوی در آرایشگاه، با حضور مشتریان و آرایشگر و اقوام و نزدیکان برگزار می‌کردند.

فرخنده بیان کرد: عموم محافل قرآنی که در آرایشگاه برگزار شد، از هم‌صنف‌های خود نیز دعوت می‌کردند تا محفل قرآنی پرشورتر برگزار شود و در این محافل مبلغات، آیه‌ای که مربوط به آن روز می‌شد را قرائت و نکات تبیینی و تفسیری آن را بیان می‌کردند.

وی در پایان اظهار کرد: این طرح برای اولین‌بار در کشور و استان قم برگزار شده و استان آذربایجان‌غربی و مازندران نیز از قم در طرح سفیران زیبایی الگوبرداری کرده‌اند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار