سنتکام: ایالات متحده امروز حمله هوایی در عراق انجام نداده است

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) بامداد شنبه گزارش‌ها درباره حمله هوایی این کشور به یک پایگاه نظامی در استان بابل عراق را رد کرد.

به گزارش الجزیره، سنتکام با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق)، نوشت: گزارش‌ها درباره انجام حمله هوایی ایالات متحده در عراق صحت ندارد.

سنتکام در ادامه مدعی شد: ایالات متحده امروز حمله هوایی در عراق انجام نداده است.

در همین رابطه یک مقام ارشد عراقی به شبکه پی بی اس آمریکا گفت که انفجاری که در استان بابل رخ داده، ناشی از حمله هوایی رژیم صهیونیستی بوده است و در این زمینه تحقیق خواهیم کرد.

پیش‌تر سازمان بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) در بیانیه‌ای وقوع انفجار در پایگاه نظامی کالسو واقع در شمال استان بابل را تائید کرده بود.

در بیانیه بسیج مردمی عراق آمده است: انفجاری در مقر نیرو‌های حشد الشعبی در پایگاه نظامی کالسو در منطقه المشروع در شمال استان بابل رخ داد.

در ادامه این بیانیه آمده است: بلافاصله تیم تحقیقاتی در محل حاضر شد و این انفجار خسارات مادی برجای گذاشته و شماری نیز زخمی شدند که پس از تکمیل تحقیقات اولیه، جزئیات این انفجار متعاقبا اعلام خواهد شد.

در همین رابطه مدیر دفتر المیادین در بغداد گزارش داده که این حملات تجاوزکارانه ورودی اصلی پایگاه کالسو، یک گاراژ خودرو و دو دفتر نیرو‌های حشد الشعبی را هدف قرار داده و شدت حملات قوی بوده است.

وی همچنین گفته که این مقر حشد الشعبی با سه حمله مورد هدف قرار گرفته است و حداقل ۳ نفر مجروح شده‌اند.

بر اساس این گزارش، فعالیت هوایی هواپیما‌های آمریکایی در آسمان عراق طبق معمول فعال است و یک هواپیمای سوخت رسان در حریم هوایی عراق مشاهده شده است.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار