افتتاح نخستین نمایشگاه تخصصی هنرهای قرآنی

نخستین نمایشگاه تخصصی هنرهای قرآنی «روایت باران» با حضور وزیر فرهنگ و جمعی از پیشکسوتان هنر خوشنویسی در فرهنگسرای نیاوران افتتاح شد.

نخستین نمایشگاه تخصصی هنر‌های قرآنی «روایت باران» به همت نگارخانه"ترانه باران و همکاری صندوق اعتباری هنر در گالری شماره ۱ و ۲ فرهنگسرای نیاوران آغاز به کار کرد.

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: سال گذشته آیین نامه‌ای را به دولت فرستادیم، اما الزام آن دارای اشکال حقوقی بود، به همین دلیل از مسئولان وزارتخانه خواستیم تا اصلاحات لازم را انجام دهند، در قانون هفتم توسعه هم دست ما تا حدودی باز است امیدواریم در سال اول برنامه آیین نامه‌ای را تهیه کنیم تا بتوانیم حکایت‌های ویژه‌ای از حوزه هنر‌های تجسمی به ویژه خوشنویسی داشته باشیم.

همچنین وزیر ارشاد در ساعات نخست آغاز به کار نمایشگاه "روایت باران" از آثار دیدن و با هنرمندان حاضر گفتگو کرد.

حمایت ویژه صندوق اعتباری هنر از هنرمندان خوشنویس

سید مجید پور احمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با بیان اینکه این نمایشگاه اتفاق خوبی در حوزه هنر خوشنویسی محسوب می‌شود گفت: با تقویت بخش خصوصی که حامی هنر و هنرمندان است می‌توانیم شاهد برگزاری بیشتر چنین رویداد‌هایی باشیم.

او ادامه داد: در صندوق اعتباری هنر قصد داریم به طور ویژه حمایت‌هایی از هنرمندان حوزه خوشنویسی داشته باشیم.

محبوبه کاظمی دولابی مدیر گالری تخصصی هنر‌های ایرانی و اسلامی در در آیین افتتاح نمایشگاه روایت باران گفت: فروردین سال ۱۴۰۳ با نمایشگاه قرآنی در روز‌های ماه رمضان آغاز و حالا با برگزاری نمایشگاهی از هنر‌های قرآنی به پایان می‌رسد، گفت: امیدوارم امکان برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در کشور‌های دیگر نیز فراهم شود و هنرمندان این حوزه و آثارشان فرصت معرفی در سطح بین‌المللی را پیدا کنند.

او با بیان اینکه این آثار تنها بخشی از آثار هنری تولید شده در حوزه هنر‌های قرآنی است، گفت: ما در این نمایشگاه میزبان آثار هنرمندان بزرگ ایران هستیم که عمر خود را در راه هنر صرف کرده‌اند، اگر بنا داشتیم آثار را به شکلی جامع‌تر گردآوری و به نمایش بگذاریم هزاران اثر گردآوری می‌شد و فضای وسیع‌تری برای نمایش آثار نیاز داشتیم. امیدواریم این نمایشگاه تحفه کوچکی در شان و مقام قرآن باشد.

این نمایشگاه توسط محمد سلحشور (استاد برجسته خوشنویسی)، سید مجید پوراحمدی (مدیرعامل صندوق اعتباری هنر)، محبوبه کاظمی (مدیر مسئول نگارخانه تخصصی هنر‌های ایرانی واسلامی ترانه باران) و تنی چند از اساتید و هنرمندان عرصه خط و خوشنویسی افتتاح شد.

گفتنی است نخستین نمایشگاه تخصصی هنر‌های قرآنی "روایت باران" تا آخر اردیبهشت از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ عصر در فرهنگسرای نیاوران پذیرای علاقمندان است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.