آوارگی مجدد هزاران فلسطینی به دلیل حمله قریب‌الوقوع صهیونیست‌ها به رفح

هزاران تن از فلسطینیان درپی حمله قریب الوقوع ارتش صهیونیستی به رفح، مجدد آواره شده و به سمت شمال غزه در حال حرکتند.

گزارش‌های رسانه‌های صهیونیست حاکی از آن است که ۲۵۰ هزار فلسطینی پس از خروج ارتش صهیونیستی از مرکز غزه، رفح را ترک کردند و به سمت منطقه خانیونس و منطقه مرکزی نوار حرکت کردند.

براساس گزارش اسپوتنیک، شرکت رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که ارتش صهیونیستی در حال برنامه ریزی برای ارسال اطلاعیه‌هایی در این هفته است که در آن از ساکنان رفح می‌خواهد تا آنجا را ترک کنند.

ارتش رژیم صهیونیستی پنجشنبه گذشته پس از چند روز ادامه عملیات نظامی خود در اردوگاه «نصیرات» در مرکز نوار غزه که شاهد هجوم و بمباران ساختمان‌ها بود، پایان یافت.

ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد: لشکر ۱۶۲ به عملیات نظامی خود در اردوگاه نصیرات در مرکز نوار غزه که از یک هفته پیش ادامه داشت، پایان داد.

در همین راستا یکی از فرماندهان گردان در تیپ نهال به سربازان خود در نوار غزه گفت: ما عملیات را در حومه اردوگاه نصیرت به پایان رسانده ایم و به سمت رفح می‌رویم تا در آنجا نیز به آنها ضربه بزنیم.

از سویی دیگر، گزارش‌های رسانه‌های انگلیسی فاش کرد که رژیم صهیونیستی در حال جابجایی تانک‌ها و نفربر‌های زرهی در اطراف نوار غزه است تا برای ورود به رفح آماده شود.

تدارکات گزارش شده برای حمله صهیونیست‌ها در شرایطی صورت می‌گیرد که مذاکرات آتش‌بس با میانجیگری بین‌المللی میان تل‌آویو-حماس متوقف شده و همچنین تنش‌های شدید میان تل‌آویو و تهران پس از اولین حمله مستقیم ایران به اراضی اشغالی که با ۳۰۰ موشک و پهپاد بود، افزایش یافته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
عمار .
۱۳:۴۲ ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
به نام خداوند جان و خرد : باید جمیع مقاومت‌های اسلامی سر تا سر جهان اسلام ناب محمدی ص به تمامی مراکز پایگاهی ارتش صهیونیستها حملات گسترده قافلگیرانه شدید سخت کنند و ارتش صهیونیستی را فلجشان کنند تا نتوانند به رفح حمله کنند . والسلام و صلوات التماس دعا .
آخرین اخبار