جنگ غزه خطرناک‌ترین درگیری برای خبرنگاران از سال ۱۹۹۲ است

کمیته حفاظت از روزنامه نگاران، جنگ کنونی رژیم صهیونیستی در نوار غزه را خطرناک‌ترین درگیری برای روزنامه نگاران در ۳۲ سال اخیر می‌داند.

کمیته حفاظت از خبرنگاران روز شنبه تایید کرد که تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه خطرناک‌ترین درگیری برای خبرنگاران از سال ۱۹۹۲ است. 

براساس گزارش المیادین، اشغالگران در تجاوز خود خبرنگاران فلسطینی، محل نگهداری آن‌ها و مقر کانال‌های رسانه‌ای در نوار غزه را هدف قرار داده‌اند که تعداد شهدای خبرنگار به ۱۴۰ نفر افزایش یافته است.

اشغالگران در ۳۱ مارس با بمباران خیمه‌های خبرنگاران و آوارگان در داخل دیوار‌های بیمارستان شهدای الاقصی در قسمت مرکزی غزه آنان را قتل عام کردند و قبل از آن سایت تیم تلویزیونی المیادین در رفح را هدف قرار دادند. 

خبرنگاران در غزه نیز در معرض دستگیری قرار دارند، زیرا اشغالگران تعدادی از کارکنان مطبوعاتی مجتمع پزشکی الشفاء را زندانی کرده و پس از سوءاستفاده از آن‌ها به مقصد نامعلومی منتقل کردند.

در ۱۳ فوریه، ناصر ابوبکر، رئیس سندیکای روزنامه‌نگاران فلسطینی، تأیید کرد که رژیم اسرائیل ۱۰ درصد از خبرنگاران غزه را با هدف ممانعت از انتقال حقیقی در مورد آنچه در نوار غزه به جهان می‌گذرد، کشت.

لؤلؤ الخاطر، وزیر همکاری بین‌المللی قطر نیز چندی پیش با ابراز تأسف از اقدام نظامیان رژیم صهیونیستی در هدف قراردادن خبرنگاران گفت: اسرائیل در هدف قرار دادن خبرنگاران و کشتن آن‌ها رکورد زده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار