اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان از محل مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت به استان

مشاور اجتماعی وزارت نفت از اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان از محل مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت به استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

بابک دارابی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از عملیاتی شدن مصوبات سفر دور اول در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی خبر داد و گفت: در سفر دور دوم هم رقم بی‌سابقه‌ای از این محل به این استان اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه از مجموع ۳۳۶ طرح تعهدات وزارت نفت در استان، ۲۰۸ طرح با اعتبار ۶۲۰ میلیارد تومان به نتیحه رسیده است افزود: این طرح‌ها اغلب در حوزه‌های ورزش، بهداشت، آموزش، راه روستایی و راه عشایری است.

استاندارکهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست با اشاره به اینکه این استان نیازمند سرمایه‌گذاری بزرگ به خصوص در حوزه وزارت نفت است افزود: اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی سفر دور اول به طور کامل تخصیص یافت و در دور دوم نیز رقم اختصاص یافته قابل توجه است

احمد زاده افزود: پتروپالایشگاه گچساران زمینه اشتغال ۳ هزار نفر را فراهم می‌کند که انتظار می‌رود ایم مجتمع هر چه سریعتر کلنگ‌زنی شود.

وی با بیان اینکه پتروشیمی چرام از تعهدات سفر رئیس جمهور است، گفت: قرار بود این طرح در سفر دور دوم کلنگ‌زنی شود، اما با مشکلاتی مواجه شد که انتظار داریم هر چه سریعتر رفع شود

احمدزاده اضافه کرد: میدان گازی مختار نیز از دیگر طرح‌های نفتی استان است که در صورت به بهره‌برداری رسیدن علاوه بر ایجاد دو هزار فرصت شغلی ناترازی گاز در کشور را جبران می‌کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در جراید خبری مبنی بر تعطیلی طرح پل بریم_ قلعه رئیسی، دیشموک –باغملک منتشر شده است گفت: این جاده تعطیل نیست و در حال حاضر فعال است و تنها از محل سفر رئیس جمهور ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در گردنه لار در حال کار هستیم، گفت: ۲۰ میلیارد دیگر از محل دیگری به این جاده اختصاص یافته که این طرح درمجموع ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: در سفر اول و دوم دولت به استان اعتبارات خوبی از محل مسئولیت‌های اجتماعی به استان اختصاص یافت
جهانگیر شاهینی از اختصاص سه هزار میلیارد تومان از محل مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت به استان خبر داد و گفت: اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی در سفر دور دوم چهار برابر دور اول است.

وی از رشد ۱۲۰ درصدی بودجه استان خبر داد و گفت: بودجه استان از هزار و ۳۰۰ میلیارد سال گذشته به ۳ هزار میلیارد افزایش یافت و در بودجه ۱۴۰۳ اعتبارات استان بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است.

شاهینی با بیان اینکه دستگاه‌ها تا ۳۱ تیرماه فرصت دارند اعتبارات تخصیص یافته را عملیاتی و در طرح‌ها بکار گیرند اضافه کرد: ما نه تنها باید اعتبارات سال گذشته را جذب کنیم بلکه باید تنخواه سال جدید را نیز جذب کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.