ورود سامانه ناپایدار به جو استان

رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه از ورود سامانه ناپایدار به جو استان از فردا (دوم اردیبهشت) و احتمال صدور هشدار زرد هواشناسی خبر داد.

سعید قاسمی رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به ورود سامانه ناپایدار به جو استان از فردا (دوم اردیبهشت) گفت : سامانه بارشی تا روز سه‌شنبه (چهارم اردیبهشت) در کرمانشاه فعال خواهد بود، اما طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه نمود بیشتری دارد.

وی ادامه داد: فعالیت این سامانه همراه با وزش باد، بارندگی، رعد و برق و احتمال رگبار پراکنده تگرگ خواهد بود و اگرچه بارش حاصل از این موج چندان قابل توجه نیست، اما به دلیل احتمال بارش تگرگ و پیامد‌های حاصل از آن، برای فعالیت این سامانه هشدار سطح زرد صادر خواهد شد.

رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه تاکید کرد: طی ساعاتی از روز‌های یکشنبه و دوشنبه و احتمالا در نیمه شمالی و نواحی شرقی استان، ناپایداری‌ها نمود بیشتری خواهد داشت.

قاسمی از افت نسبی دمای روزانه در زمان فعالیت این سامانه ناپایدار در جو استان نیز یاد و خاطرنشان کرد: احتمال کاهش چهار تا پنج درجه‌ای دمای روزانه طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه وجود دارد و از روز سه‌شنبه تا پایان هفته دمای روزانه با روندی آرام افزایش خواهد یافت.

وی تاکید کرد: با عبور این سامانه ناپایدار، از روز چهارشنبه تا پایان هفته پدیده قابل توجهی در سطح استان نخواهیم داشت.

رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه از احتمال ورود سامانه ناپایدار دیگری به جو استان در اوایل هفته آینده نیز خبر داد و افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر در حال نزدیک شدن به فصل بی‌بارشی هستیم، احتمال وقوع ناهنجاری و تضعیف سیستم‌های بارشی وجود دارد و از همین رو برای اظهارنظر دقیق‌تر درباره این سامانه باید نقشه روز‌های آینده بررسی شود .

برچسب ها: هواشناسی ، دمای هوا
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.