پیدا شدن پیکر بی جان ۲ جوان غرق شده در رودخانه کاجو قصرقند

فرماندار قصرقند سیستان و بلوچستان گفت: ۲ نفر در رودخانه کاجو غرق شدند که پس از چند روز جستجو با کمک مردم محلی منطقه پیدا شدند.

 احمدرضا هاشمزهی فرماندار قصرقند سیستان و بلوچستان گفت: ۲ نفر در رودخانه کاجو غرق شدند که صبح امروز شنبه پیکر بی جان یک جوان به نام عبدالغفور هوتی و روز گذشته پیکر سعید رئیسی پس از چند روز جستجو با کمک مردم محلی منطقه پیدا شدند.

وی افزود: عبدالغفور هوتی چهار روز قبل در روستای حمیری گرفتار سیل شده بود که پیکر بی جان وی در روستای رگدپ جدید نزدیکی سد زیردان (جگرکوه) و پیکر سعید رئیسی ساکن روستای کلمت حوالی روستای هزاره‌ای توسط مردم در رودخانه کاجو پیدا شدند.

وی تصریح کرد: شهرستان قصرقند دارای ۶۷ هزار نفر جمعیت و ۱۵۳ روستاست، بارندگی‌های سیل‌آسا و به تبع آن طغیان رودخانه‌های محلی متصل به رودخانه کاجو و در نهایت راه افتادن سیل خروشان در بستر این رودخانه همیشه موجب قطع روستا‌ها در بخش‌های مرکزی، ساربوک و تلنگ می‌شود.

فرماندار قصرقند افزود: جاری شدن سیل خروشان در بستر رودخانه موجب قطع ارتباط ۴۱ روستا با جمعیت ۱۸ هزار نفر شده بود و تا چندین روز و برخی مواقع تا یک ماه تردد به سختی آنهم با خودرو‌های کمک دار و شاسی بلند در حال انجام است.

وی افزود: بارندگی و طغیان رودخانه چند روز گذشته علاوه بر بستن مسیر قصرقند - تلنگ - کاجو راه ارتباطی ۱۳۰ روستا در محدوده حاشیه رودخانه کاجو، پایین دست دهستان حمیری ساربوک و محدوده عزیز آباد تا کلمت و بگ و هزاره‌ای و بخش تلنگ تا محدوده سد زیردان (جگرکوه) و دپ و سارتاپ را نیز قطع کرده و هیچ راهی برای امدادرسانی آنها وجود نداشته است و هم اینک با سختی تردد در حال انجام است.

برچسب ها: سیل جنوب ، غرق شدگی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار