آخرین وضعیت ساماندهی آبشوران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه از آخرین وضعیت ساماندهی آبشوران در قطعات مهم و اولویت‌دار یاد کرد و گفت : ساماندهی قطعه مجاور مسجد آیت‌الله بروجردی به زودی آغاز خواهد شد.

افشین یگانه مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با بیان اینکه ساماندهی رودخانه آبشوران در قطعه محدوده مسجد آیت‌الله بروجردی که از چندی قبل دچار ریزش شده از اوایل اردیبهشت آغاز خواهد شد، گفت : این کار به صورت مشترک توسط شهرداری و آب منطقه‌ای انجام می‌شود و اقدامات اولیه آن همچون تهیه قطعات پیش ساخته، برگزاری مناقصه و ... انجام شده است.

وی ادامه داد: مقرر بود ساماندهی این قطعه سال قبل انجام شود، اما به دلیل بار ترافیکی قابل توجهی که در این محدوده وجود دارد و ممکن بود باعث اختلال تردد در روز‌های پایان سال و برای مسافران نوروزی شود، کار به تعویق افتاد.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه زمان مورد نیاز برای ساماندهی این قطعه را بسته به شرایط آب و هوایی، تامین اعتبار و همچنین شرایط تردد و بار ترافیکی متغییر دانست.

یگانه با بیان اینکه بعد از قطعه مسجد آیت‌الله بروجردی دو قطعه دیگر در محدوده «حیدریه» واقع در میدان آیت‌الله کاشانی و همچنین پل حدادعادل در اولویت ساماندهی است، خاطرنشان کرد: ساماندهی این قطعات نیازمند تامین منابع مالی بوده و به محض تامین اعتبار کار آغاز خواهد شد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر با همکاری آب منطقه‌ای و برنامه و بودجه در حال رایزنی برای تامین اعتبار مورد نیاز برای ساماندهی آبشوران در این قطعات هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه به جداسازی فاضلاب از رودخانه آبشوران نیز اشاره کرد و ادامه داد: در هر مسیری که کار ساماندهی آبشوران انجام می‌گیرد، به موازات آن خطوط لوله فاضلاب نیز در مجاورت آبشوران اجرا می‌شود تا دیگر فاضلاب وارد این رودخانه نشود.

به گفته یگانه، با پایان کار ساماندهی رودخانه آبشوران از جنوبی‌ترین نقطه شهر یعنی میدان آزادگان تا ورودی آبشوران به رودخانه «قره‌سو» خطوط فاضلاب اجرا و فاضلاب از رودخانه جدا خواهد شد.

وی هدف اصلی ساماندهی رودخانه آبشوران را مستحکم کردن دیواره‌های آن و جداسازی فاضلاب از این رودخانه اعلام کرد .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۹ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
آبشوران کرمانشاه یک فرصت استثنایی برای صنعت گردشگری و...می باشد اگر عقلا وقت بگذارند.