اجرای طرح بورسیه صنعتی دانشجویان برای اولین بار در استان یزد

سرپرست بنیاد نخبگان استان یزد گفت: طرح بورسیه صنعتی دانشجویان پس از اجرای موفقیت آمیز در استان، به صورت کشوری نیز در حال اجرا است.

صالحی وزیری سرپرست بنیاد نخبگان استان یزد با اشاره به اجرای طرح بورسیه صنعتی دانشجویان برای اولین بار در استان یزد گفت: این طرح با حضور ۹۵ دانشجو در سال ۱۴۰۱ به صورت پایلوت در استان یزد اجرا شد که به صورت کشوری نیز با بورسیه شدن ۱۵۵ دانشجو از سوی صنعت بصورت طرح موفق انجام شد.

وی با اشاره به نامگذاری سال به عنوان جهش تولید با مشارکت مردم افزود: بنیاد نخبگان تلاش دارد با حمایت‌ها و خدمات خود، شرایط را برای فعالیت و مشارکت نخبگان در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصادی با اثرگذاری بالا فراهم کند.

سرپرست بنیاد نخبگان استان از اهتمام بنیاد برای حرکت نخبگان در مسیر نخبگی جهت مشارکت و اثرگذاری بیشتر آنها در حوزه‌های مختلف در راستای تحقق شعار سال خبر داد و گفت: در حال حاضر ۱۰ هیات اندیشه ورز در عرصه‎های مختلف در بنیاد نخبگان استان فعالیت دارند و کار ویژه آنها مشارکت دادن نخبگان در حل مسائل اصلی کشور و استان و همچنین کمک به تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در موضوعات مختلف کشور است.

صالحی وزیری یکی از آفات گذشته در بنیاد نخبگان را گاهی اوقات تاخیر در شناسایی نخبگان و استفاده مناسب آنان از خدمات و حمایت‌های بنیاد نخبگان عنوان کرد و گفت: براساس رویکرد جدید ضمن اجرای طرح شهاب جهت شناسایی دانش آموزان مستعد در سطح مدارس، برای آنها مسیر نخبگی تعریف خواهد شد.

وی افزود: این افراد مستعد با ورود به دانشگاه مطابق با مسیر نخبگی طراحی شده به کمک اساتید راهبر و نخبه، جهت شکوفایی و اثرگذاری بیشتر هدایت شده و از خدمات بنیاد بهره خواهند گرفت.

سرپرست بنیاد نخبگان استان با بیان این که مهمترین حمایت دولتمردان از نخبگان استفاده از دستاورد‌ها و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آنهاست گفت: یکی از کار‌های ویژه بنیاد نخبگان استان، برگزاری اردو‌های جهادی برای آشنایی بیشتر نخبگان با مشکلات روز جامعه و تلاش جهت رفع آنهاست.

صالحی وزیری به برگزاری ۱۰ اردوی جهادی نخبگان طی سال گذشته اشاره کرد و افزود: استقبال خوبی از سوی نخبگان در بخش‌های مختلف این اردو‌ها از جمله در حوزه‌های اقتصادی، پزشکی و حقوقی را شاهد هستیم که در این رابطه برای شرکت کنندگان در این اردوها، امتیاز نخبگانی تعلق می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت فراهم آوردن امکانات رفاهی و خدماتی برای فعالیت نخبگان در داخل کشورمان در کنار تقویت آموزه‌های ملی، مذهبی و هویتی نخبگان بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته ۶۰ هکتار زمین برای ایجاد مسکن نخبگان در استان تامین شده است.

سرپرست بنیاد نخبگان استان در پایان به ابلاغ شیوه نامه حمایت از نخبگان ادبی، هنری و فرهنگی اشاره کرد و گفت: نخبگان ما در عرصه‌های فرهنگی و هنری هم می‌توانند به بنیاد نخبگان مراجعه و از حمایت‌ها و فعالیت‌های این بنیاد در راستای حمایت و پشتیبانی بهره‌مند شوند.

صالحی وزیری افزود: این شیوه نامه نهایی شده و تا چند روز آینده توسط بنیاد ملی نخبگان ابلاغ خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار