معامله امتیاز مسکن ملی در قزوین ممنوع است

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی قزوین گفت: هر نوع معامله خرید و فروش امتیاز واحد‌های مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان ممنوع است.

وهاب میزانی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی قزوین گفت: تا زمان تحویل واحد‌های نهضت ملی مسکن به متقاضیان، هر نوع اقدام برای خرید و فروش این واحد‌ها غیرقانونی است.

وی افزود: خریداران و فروشندگان و همچنین واسطه‌های بازار مسکن (مشاوران املاک) در صورت خرید و فروش امتیاز طرح مسکن ملی منتظر عواقب و اقدامات قضایی باشند.

میزانی خاطرنشان کرد: بر حسب گزارش‌های رسیده مردمی و مراجع نظارتی، برخی‌ها متاسفانه اقدام به خرید و فروش امتیاز مسکن ملی در سطح استان می‌کنند که ضمن هشدار به این افراد، اعلام می‌شود هر نوع خرید و فروش این امتیاز دولتی غیرقانونی بوده و پیگرد قانونی دارد.

به گفته این مسئول، در بسیاری از موارد، این اتفاق با توجه به ناآگاهی خریداران صورت می‌گیرد، لذا افراد باید توجه داشته باشند هر فرد ایرانی تنها یک مرتبه می‌تواند از امکانات و تسهیلات فرم "ج" یا همان امتیاز دولتی مسکن و زمین استفاده کند و در صورت فروش، این امتیاز را برای همیشه از دست خواهد داد.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین خاطرنشان کرد: این در حالی است که با توجه به ماده ۲۳ قانون پیش‌فروش ساختمان و ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی آن و همچنین ماده ۳ آیین‌نامه اجرایی طرح‌های حمایتی و اقدام ملی مسکن، هر نوع خرید و فروش امتیاز طرح‌های حمایتی وزارت راه و شهرسازی ممنوع بوده و رسانه‌ها هم باید از درج تبلیغات محلی خرید و فروش این طرح‌ها خودداری کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار