تجهیز محیط بانان آذربایجان شرقی به وسایل مدرن

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و منابع انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از تجهیز محیط بانی به وسایل و ابزار‌های جدید و پیشرفته خبر داد.

 قاسم زاده مجموعه اعتبارات هزینه شده را برای تجهیزات جدید محیط بانی استان آذربایجان شرقی ۱۳۲ میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: تجهیزات مزبور در اختیار محیط بانان حفاظت از محیط زیست استان قرار گرفت.

وی مجهز شدن به پهپاد برای سرشماری جامعه جانوری مناطق تحت حفاظت، دوربین‌های چشمی جدید، دوربین‌های دید در شب و تله ای، تجهیزات ایمنی کامل، بی سیم‌های نل جدید و تجهیزات انفرادی برای محیط بانان را از جمله وسایل و ابزارآلات جدید محیط بانان بیان کرد.

قاسم زاده از آغاز عملیات اجرایی بخش دوم طرح‌های عمرانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی به صورت جهادی و در کمترین بازه زمانی خبر داد و افزود: بهسازی و بازسازی ادارات تابعه شامل ایزوگام، نقاشی، تعویض درب و پنجره ها، تامین تجهیزات خودرویی و موتوری، خریداری لوازم تکمیلی و تخصصی برای پایش و اجرای عملیات‌ها در مناطق  تحت مدیریت در دستور کار قرار گرفته است.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و منابع انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم تقویت شیوه‌های نظارتی طرح‌های اجرایی محیط زیست استان مهندسی ارزش برای طرح‌های عمرانی را لازم دانست و ادامه داد: پارسال با تخصیص اعتبارات مناسب بخش اول طرح‌های عمرانی و تجهیزاتی محیط زیست استان تامین شد و امسال نیز ضمن تداوم این روند بخش زیادی از این طرح‌های عمرانی از جمله احیای ساختمان برخی پاسگاه‌های غیرفعال را تعیین تکلیف می‌کنیم.

وی با اشاره به وسعت مناطق طبیعی تحت مدیریت آذربایجان شرقی و کمبود نیرو به ویژه در حوزه محیط بانی یادآور شد: با یک گام اساسی جدید احیای این پاسگاه‌ها و تامین نیروی انسانی مورد نیاز را به طور جدی پیگیری می‌کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.