استاندار کردستان:

صنعتگران مهم‌ترین رکن تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور هستند

زارعی کوشا گفت: صنعتگران مهم‌ترین رکن تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور و به تبع در استان هستند لذا حمایت از صنایع و واحد‌های تولیدی سهم موثری در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار دارد.

استاندار کردستان در بازدید از کارخانه تراکتور سازی در سنندج که به مناسبت هفته کار و کارگر انجام شد، گفت: تقویت و ایجاد چرخه تولید در کردستان مستلزم جذب سرمایه‌گذار و فراهم نمودن بستری جهت نگهداری و ماندگاری سرمایه‌گذار در استان است.

اسماعیل زارعی کوشا گفت: امکانات و توانمندی‌های این کارخانه به عنوان یک واحد بزرگ ملی با دستیابی به تکنولوژی ساخت انواع تراکتور با تامین ۴۰ درصد نیاز‌های داخلی، مازاد محصولات خود را به بازار‌های خارجی صادر می‌کند.

وی تولید و اشتغال را از ضرورت‌های اجتناب ناپذیر توسعه اقتصاد دانست و گفت: صنعتگران مهم‌ترین رکن تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور و به تبع در استان هستند لذا حمایت از صنایع و واحد‌های تولیدی سهم موثری در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار دارد.

استاندار کردستان مجموعه تراکتور سازی کردستان را یکی از سرمایه گذاری‌های موفق استان دانست و گفت: قطعا مدیریت بالغانه و بدون حاشیه در این کارخانه همراه با تلاش بی وقفه کارکنان این مجموعه شرایط مطلوبی را برای ثبت رکورد در تولید و صادرات این محصول فراهم کرده است و رضایت‌مندی موجود بین پرسنل نشان از مدیریت مجرب و همکاری و حمایت دستگا‌های ذیربط است.

 کارخانه تراکتور سازی کردستان از سال ۱۳۸۳ در سنندج تاسیس شده و امسال تولیدات خود را نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد افزایش داده است.

یکی دیگر از افتخارات این شرکت تولید انحصاری تراکتور مدل ۲۸۵ بوده که ویژه صادرات است و خریدارانی در کشور‌های منطقه دارد و علاوه بر تامین نیاز داخلی به کشور‌های افغانستان، عراق، سوریه، سودان، ونزوئلا، آفریقا، کویت، هلند، ترکیه و یمن تراکتور صادر می‌کند.

تراکتور سازی کردستان یکی از شرکت‌های موفق گروه تراکتور سازی ایران است و این واحدی صنعتی عمده تولیداتش را صادر می‌کند و در سال گذشته نیز در این زمینه عملکرد چشمگیری داشته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.