کنگره بین المللی سلامت اربعین برگزار می‌شود

در دومین جلسه کمیته پزشکی قانونی کنگره بین المللی سلامت اربعین که با حضور معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان و رییس این کمیته برگزار شد، محور‌های موضوعات پزشکی قانونی در این کنگره به تصویب اعضا رسید.

 به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در این جلسه موضوعاتی همچون نقش پزشکی قانونی در حوادث دسته جمعی، نحوه جمع‌آوری اطلاعات جهت تشخیص هویت در حوادث دسته جمعی، بررسی موارد تصادفات رانندگی منجر به فوت و منجر به جرح ارجاعی به سازمان پزشکی قانونی کشور در طول مراسم اربعین در استان‌های غرب کشور و چالش‌های تشخیص هویت اجساد ناشناس در حوادث دسته جمعی به عنوان محور‌های کمیته پزشکی قانونی به تصویب رسید.

بر اساس این گزارش اهمیت بانک ژنتیک در تشخیص هویت اجساد ناشناس در حوادث دسته جمعی، جایگاه ژنتیک قانونی در تشخیص هویت و چالش‌های قانونی در اورژانس‌های روانپزشکی از دیگر محور‌های مصوب کمیته پزشکی قانونی کنگره بین المللی سلامت اربعین است.

محور‌های تصویب شده در قالب پوستر و به منظور فراخوان ارسال مقاله به ادارات کل پزشکی قانونی استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

یادآور می‌شود چهارمین کنگره بین المللی سلامت اربعین ۱۳ تا ۱۵ تیر ماه سال جاری در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.

برچسب ها: اربعین ، ژنتیک
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار