جزئیات افزایش حقوق ایثارگران در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران، جزئیات افزایش حقوق ایثارگران در سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد.

محمود پاکدل معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد که امسال برای اولین بار افزایش‌های قانونی حقوق ایثارگران در فروردین ماه اعمال شد.

پاکدل با اشاره به جزئیات افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ ایثارگران، عنوان‌کرد: افزایش حقوق شهدای نیرو‌های مسلح اعم از حالت اشتغال و بازنشسته و کسانی که در همکاری با نیرو‌های مسلح شهید یا جانباز شده‌اند مطابق مواد ۳۸، ۳۹ و ۴۰ بر اساس احکام صادر شده در اسفند ماه سال قبل افزایش ۲۰ درصدی داشته است.

وی افزود: افزایش حقوق شهدای غیرمستخدم مردمی و جانبازان تبصره یک معادل ۲۰ درصد بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری، افزایش حقوق شهدای دستگاه‌های اجرایی مطابق ماده ۳۹ است، اما فعلاً معادل ۲۰ درصد افزایش داده‌ایم که در تطبیق احکام ارسالی دستگاه‌ها ما‌به التفاوت پس از دریافت حکم انجام می‌شود.

پاکدل ادامه داد: حق پرستاری به تعداد ۱۳۸ هزار نفر و با افزایش ۳۵ درصد به مبلغ هر k معادل ۷۱ میلیون و ۶۶۱ هزارو ۸۴۰ ریال اقدام شده است که معادل مصوبه شورای عالی کار است. مستمری والدین شهدا از مبلغ ۷۰ میلیون و ۸۰ هزار ریال به ۱۵۰ میلیون ریال به استناد قانون بودجه ۱۴۰۳ افزایش داده شده که معادل ۱۱۴ درصد است.

وی افزود: کمک معیشت ایثارگران با توجه به عدم ابلاغ آیین نامه آن مطابق اسفندماه پرداخت شده به محض ابلاغ آیین‌نامه که مراحل اولیه آن انجام شده اقدام و از فروردین ماه مابه التفاوت آن نیز اقدام می‌شود.

پاکدل گفت: حق نگهداری موضوع ماده ۲۲ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به این دلیل که تاکنون آیین نامه آن ابلاغ نشده است معادل سال قبل اقدام شده و پس از ابلاغ سقف سال ۱۴۰۳ معادل مبلغ مصوب اصلاح می‌شود.

وی افزود: برای کسورات اولین افزایش مرتبط با صندوق شاهد با توجه به تماس‌ها و مراجعات ایثارگران و به منظور تامین نظر ایثارگران و همچنین فراهم نمودن زمینه پرداخت سریع وام‌های قرض‌الحسنه ضروری به ایثارگران با مدیرعامل صندوق شاهد جلسه‌ای داشتیم و سقف کسورات معادل میانگین ۲۰ درصد افزایش و حداکثر مبلغ سه میلیون تومان در نظر گرفتیم و چنانچه ایثارگرانی بابت حقوق یا مستمری و حق پرستاری افزایش بیش از سه میلیون داشته باشند تا این سقف اقدام می‌شود همچنین ایثارگران که دارای دریافتی‌های غیر از حقوق و مستمری مانند حق پرستاری موضوع ماده ۲۶ و حق نگهداری موضوع ماده ۲۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران داشته‌اند فقط از حقوق یا مستمری کسر شده است و جانبازانی که صرفاً از بنیاد حق پرستاری دریافت می‌کنند و عضو صندوق شاهد هستند معادل افزایش حق پرستاری و حداکثر سه میلیون تومان اقدام شده است.

منبع: تسنیم

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
شاپورعابدی پشتیری
۰۰:۳۴ ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
چرابرای اعصاب روان هیچ کس کاری نمیکندمن موج گرفته هستم ازجیب خودم میرم دکتراعصاب چون هزینه بالاست بیشتر اوقات نمیرم چراهیچ نهادی به فکر مانیست سن ما رفته بالاداغونیم چرامیگن بایدکورکی بیا ری مگرتصادف کردیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۰ ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
با سلام وخسته نباشی.خواهش میکنم ب حقوق مستمری بگیران بنیاد رسیدگی کنید.حقوق ما کفاف زندگی مارو نمیده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۲۱ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
سلام دریافت حقوق ایسار گری در کرج کجا مراجعه کنم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۵ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
بنده یک ایسار کرمو افتخار میکنم وای کاش دولت ما حداقل کاری کنه ما شرمنده زن و باهامون نباشیم و توانایی کار کردن نداریم فقط شرمنده هستیم برای دن و بچه من خودم توانایی حداقل کاری را ندارم بابت مالی برای خانواده و با هیچ کسی رفت و آمد نمیکنم توانایشو ندارم ولی همیشه خدا راشکر
Iran (Islamic Republic of)
مرتض
۲۳:۳۲ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
سلام وقتی یک جانباز برای ایران ما همه جوهر ه جا نشانی کرده حداقل برای معاش زندگی نباید فکر و خیال داشته‌باشد جانبازان و ایسار گران پیش خدا شرمنده نیستن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۵۰ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
به نام خدا. سلام . امشب دعا میکنم قیمت دلار هزارتومان شود. نه به خاطر دولت ایران به خاطر خدا و اینکه حقوق کارگرسایرسطوح را کم اضافه کردن .اشکال که دارد. ولی من آجر میخورم ولی تسلیم نمی‌شوم . واینکه سیاهی به ذغال میماند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۴۸ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
بودجه بیت المال فقط در خدمت خودی ها و ائدوئولوژی نظام هست
عیدی و ومابه التفاتِ مستمری ناچیز معلولان واریز نمیشه!!!
چرا؟؟؟؟
چون جایی در این مورد ندارند و صداشون به جایی نمیرسه
Singapore
ناشناس
۱۷:۳۲ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
حقوق اقوام ما ۳ملیون کم کردن
کسی میدونه چرا؟
برای همین سپاه و ایثارگر و جانباز و اینا بوده حقوقشون گمونم

چی میشه حالا بعدش
Iran (Islamic Republic of)
حمید
۱۳:۳۳ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
با درود . عمر ما جانبازان خیلی کم هست. نه دولت مارو قبول داره نه ملت.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۵۵ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
خدا نکنه عمرتون کم باشه
وجودتون باعث افتخاره قطعا هم پیش ملت عزیزید و هم پیش دولت
البته کم لطفی وکم کاری زیادی در حق جانبازلن مطلوم شده اما اینها دلیل قبول نداشتن نیست.ِ
بهر حال در نیت خودتون ثابت قدم باشید و همچنان ارتباط باخدا رو محکم نگه دارید وجودتون باعث خیر وبرکت است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۶ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
ما همه‌همون ملت هستیم که اینجاییم
کی میگه ملت شما رو قبول نداره
خیلی هم باعث افتخار هستین
و دوستتون داریم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۵۰ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
نه اینطور نیست خوب بهتون رسیدن تا حالا
برخلاف معلولان شدید که بامستمری ناچیز وهیچ دارند زندگی میکنند
آخرین اخبار