اژه‌ای در نشست مسوولان قضایی تاکید کرد؛

توصیه به فراجا در موضوع حجاب/ صبر و حوصله به خرج دهید

رییس قوه قضاییه گفت: فراجا که در قضیه عفاف و حجاب مسئولیت دارند، بسیار در نحوه برخورد‌ها مراقبت کنند و صبر و حوصله به خرج دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای روز دوشنبه سوم اردیبهشت طی سخنانی در نشست شورای‌عالی قوه قضائیه، ضمن تبیین و تشریح ابعاد و جوانب مختلف مقوله بسیار مهم آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: در مقوله عفاف و حجاب، قوانینِ مدوّن و مشخصی از جمله «قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر»، «قانون مجازات اسلامی»، «مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی» و ... وجود دارد؛ در این قوانین برای هر سه قوه و دستگاه‌های مختلف، از جمله وزارتخانه‌های کشور، آموزش‌وپرورش، آموزش‌عالی، ارشاد اسلامی و همچنین نهاد‌های تبلیغاتی و فرهنگی همچون سازمان تبلیغات و دفتر تبلیغات، مأموریت‌ها و وظایفی تعریف شده است؛ به تبع این امر، برای فراجا نیز در قوانین، وظایف و مسئولیت‌هایی در حوزه عفاف و حجاب مقرر شده است.

رئیس قوه قضائیه بیان داشت: قدر مسلم، چنانچه دستگاهی به وظایف قانونی خود در هر حوزه‌ای از جمله عفاف و حجاب، عمل نکرد و یا کم عمل کرد، این امر، رافعِ مسئولیت و وظایف دستگاه‌های دیگر نیست؛ فی‌المثل، پلیس نمی‌تواند بگوید، چون سایر دستگاه‌های مسئول در امر اقتصادی و معیشتی و فرهنگی به وظایف خود عمل نکرده‌اند، پس من هم در مقابله با جرمِ سرقت، به مسئولیت خود عمل نمی‌کنم!

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: علاوه بر وظایف ذاتی و قانونی که فراجا در حوزه عفاف و حجاب، به موجب قوانین مختلف و مصوبات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی دارد، در ستاد عفاف و حجاب نیز مأموریت‌هایی برعهده این نهاد گذاشته شده است؛ علاوه بر آنها، به موجب اتفاقات سال ۱۴۰۱ و بعد از آن که در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی و حوزه عفاف و حجاب رخ داد و مشخص شد که برخی از این موارد، با پشتیبانی دشمن است، مردم متدیّن و غیور و عَفیف ایران اسلامی، ناراحت و مکدّر شدند؛ فلذا از فراجا خواسته شد که طبق وظایف ذاتی و قانونی خود، در این عرصه ورود داشته باشد.

رئیس عدلیه در ادامه اظهار داشت: در اواخر سال گذشته، در جلسه مشترک بنده با رئیس‌جمهور تاکید شد که نمی‌شود مقوله عفاف و حجاب را رها کرد؛ فلذا در بهمن و اسفند ۱۴۰۲، جلساتی برگزار شد و از فراجا و برخی نهاد‌های دیگر و چندین وزارتخانه دعوت کردیم؛ در آن مباحث و جلسات، تاکید شد که دشمن در حال تحریکات و تحرکات و پشتیبانی‌هایی در قضیه ترویج ناهنجاری اجتماعی و فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب است؛ لذا باید سازوکاری منسجم و مدوّن برای شناسایی و برخورد با عوامل دشمن در این قضیه تدوین و تمهید شود؛ همچنین تاکید شد که در این راستا، افرادی نیز هستند که عامل دشمن نیستند و ممکن است حتی از نیّات و اغراض دشمن نیز بی‌خبر و ناآگاه باشند، اما به هر ترتیب عملی که مرتکب می‌شوند خلاف شرع و قانون و مغایر با سنت مردم غیور و عفیف ایران اسلامی است.

قاضی‌القضات افزود: در آن جلسات و مباحث، تاکید شد که همه دستگاه‌های ذی ربط در قضیه عفاف و حجاب از جمله دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغاتی، حوزه‌ها و مروّجین و مبلّغین دینی، دانشگاه‌ها، آموزش‌وپرورش و ... فعال شوند. در همین راستا از فراجا نیز خواسته شد و خطاب به او تاکید شد که در این قضیه به میدان بیاید؛ خُب آیا اکنون می‌توان خود را کنار بکشیم و اصطلاحاً به تعبیر عامیانه بگوییم «کی بود کی بود؛ من نبودم»؟!

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای اظهار داشت: البته بدیهی است که در جلسات برگزار شده و مباحث مطرح شده، موکداً و مستمراً توصیه و تاکید می‌شود که نیرو‌های فراجا که در قضیه عفاف و حجاب مسئولیت دارند، بسیار در نحوه برخورد‌ها مراقبت کنند و صبر و حوصله به خرج دهند و صفوف افراد فریب‌خورده یا غافل یا ضعیف در قیودات را از عناصر سازمان‌یافته‌ی دشمن جدا کنند. البته با همه این توصیفات و تفاسیر، ممکن است در صحنه و در میدان، اشتباه در تشخیص مصداق نیز پیش بیاید و نیروی فراجا نتواند عنصر سازمان‌یافته‌ی دشمن را از فرد غافل و فریب‌خورده، متمایز کند و یا ممکن است خدای‌ناکرده مأموری نیز مرتکب تخلف شود؛ خُب، مگر در سایر دستگاه‌ها، تخلف صورت نمی‌گیرد؟ چاره کار آن است که این تخلف و متخلف را اصلاح کنیم؛ البته عیبی ندارد که خیرخواهانه و دلسوزانه تذکر دهیم و انتقاد کنیم و بگوییم فلان اتفاق، رخ داده و باید رفع شود؛ اما نباید کاری کنیم که فراجا احساس کند کار خطایی کرده که در قضیه عفاف و حجاب وارد میدان شده و گویی از او خواسته نشده که وارد میدان شود. نباید نیروی حاضر در صحنه احساس کند که در میدان، او را رها کرده‌ایم.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: البته در اینجا باید توجه شود که اگر قانون مرتبط با عفاف و حجاب نیز که اکنون در مجلس است، نهایی شود، باز هم در بخشی از این قانون، پلیس باید ورود داشته باشد.

رئیس عدلیه تصریح کرد: همه ما باید به فراجا در تمامی مأموریت‌هایش از جمله این طرحی که به آن ورود پیدا کرده، کمک کنیم؛ مسئولان قضائی ذی صلاح و دادستان‌های ما نیز طبق ضوابط و قانون در این عرصه عمل کنند؛ البته هر جا ایراد و اشکالی وجود داشت حتماً باید در جهت رفع آنها اقدامات مقتضی را ترتیب دهیم؛ فرماندهی انتظامی نیز در این راستا توصیه‌ها و دستورالعمل‌هایی برای نیرو‌های خود دارند و علاوه بر آن، حفاظت فراجا نیز پیگیری می‌کند و اگر خطایی رخ دهد، دنبال می‌کند و اولین بخشی که خطای رخ داده را دنبال می‌کند، خودِ مجموعه فراجا هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای تاکید کرد: ما امروز همه نسبت به ناهنجاری‌های اجتماعی مسئولیت داریم و باید در این عرصه به وظایف خود عمل کنیم؛ علی‌الاصول دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی که در راستای مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی مصوباتی داشته است، بررسی کرده که کدامیک از دستگاه‌ها در این حوزه به وظایف خود عمل کرده‌اند و کدامیک از دستگاه‌ها به وظایف‌شان عمل نکرده و یا کم عمل کرده‌اند؛ اگر تشخیص دادند که دستگاهی به وظایف خود در این عرصه عمل نکرده، آن را معرفی کنند و مشخص شود که چرا این امر رخ داده و اگر نیاز است قانون اصلاح شود.

رئیس قوه قضائیه در ادامه نشست امروز، با اشاره به روز ملی کارآفرینی، اظهار داشت: در راستای تحقق شعار سال ناظر بر «جهش تولید با مشارکت مردمی» باید دست به دست هم دهیم تا بر افزایش تولید و سرمایه‌گذاری و تأمین امنیت سرمایه‌گذاری بیفزاییم؛ قطعاً افزایش قدرت اقتصادی و بهبود معیشت مردم سبب آرامش روان آنها نیز می‌شود و به تبع آن از میزان بسیاری از آسیب‌ها و تنش‌ها و جرایم اجتماعی کاسته می‌شود. در قضیه تحقق شعار سال، شاید دستگاه قضائی نتواند نقش اول را ایفا کند، اما در حدی که می‌توانیم باید نقش‌آفرین باشیم و به دولت کمک کنیم. دولت نیز در این عرصه باید خلاقیت و ابتکار به خرج دهد و از نیرو‌های متخصص و صاحبنظر بهره بگیرد و همپوشانی و همکاری بیشتر میان قوا وجود داشته باشد. قطعاً اگر دنیا بفهمد که ما همچون مبحث امنیت در قضیه اقتصاد نیز قوی هستیم، به نحو دیگری با ما تعامل می‌کند و اگر احساس کند در این زمینه لَنگ هستیم، جور دیگری برنامه‌ریزی می‌کند و حتی ممکن است در صدد ضربه به ما برآید.

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنانش در نشست امروز با اشاره به عملیات وعده صادق در تنبیه رژیم جنایتکار و متجاوز صهیونیستی گفت: عملیات «وعده صادق» باعث غرور ملی و افزایش وحدت و انسجام داخلی شد و همه سلایق از این عملیات حمایت کردند؛ به طور کلی عملیات‌های وعده صادق و طوفان‌الاقصی به مبدا تاریخی تبدیل شدند و نگرش‌ها و راهبرد‌ها و سیاست‌ها را در سطح منطقه و جهان تغییر دادند.

رئیس قوه قضائیه همچنین با گرامیداشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با حکمت و دوراندیشی امام راحل، سپاه پاسداران در فاصله کمی پس از پیروزی انقلاب، تأسیس شد و امروز سپاه در عرصه‌های مختلف، مشغول خدمت‌رسانی و تحقق اهداف مقرر در قانون اساسی است؛ لازم است در اینجا از کلیه نیرو‌های مسلح کشور از جمله ارتش و سپاه و بسیج و فراجا که امنیت‌آفرین و وحدت‌بخش هستند و تحت فرماندهی فرماندهی معظم کل قوا، رو به تعالی و پیشرفت هستند، قدردانی داشته باشم.

رئیس دستگاه قضا بیان داشت: امروز سپاه پاسداران در عرصه‌های مختلف خدمات زیادی را به اسلام و نظام و کشور کرده است؛ در دفاع از انسانیت و دفع شر داعش و تروریست‌های دیگر، سپاه پیشگام بوده است. سپاه توانسته از نهضت‌های اسلامی و مظلومین و مستضعفین جهان دفاع نماید و در تحقق اهداف عالی نظام، نقش سپاه برجسته است.

رئیس عدلیه تصریح کرد: امام راحل فرمودند که اگر سپاه نبود، کشور نبود؛ این خیلی کلام بزرگی است که از لسان شخصیتی همچون امام (ره) مطرح شد. امنیتی که امروز به آن اذعان داریم و به آن افتخار می‌کنیم در نتیجه مجاهدت‌های سپاه و سایر نیرو‌های مسلح است که برای کشور تولید قدرت می‌کنند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴۷
در انتظار بررسی: ۰
United States of America
ناشناس
۰۰:۴۸ ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
خدایا ما را به راه راست راهنماباش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۵۰ ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
پلیس چرا افغانی ها رو جمع نمیکنه؟؟ مثل مور و ملخ همه جا ریختن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۲ ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
اول حکم میدین که پلیس بگیر و ببنده و بعدشم از زیرش در میرین!!! این یعنی چی!! ؟؟؟یعنی فردا هر اتفاقی بیفته که قطعا میوفته پاسخگو نباشید و پلیس رو مقصر جلوه بدین!! ؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۱ ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
با بی حجابی بشدت تمام برخورد شود کافی شاپ ها مرکز فساد هستند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۳۵ ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
وقتی وضعیت اقتصادی و مهیشت و مسکن جوانها حل شود ازدواج هم افزایش میبابد و قدر مسلم بی حجابی هم به صفر میل می کند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۱ ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
مهیشت نه معیشت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۶ ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
بی حجابی در کشور اسلامی مسخره است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۹ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
یعنی با صبر و آهسته تر خانمها را به داخل ون هل بدهند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۱ ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
کارخوبی میکنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۳ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
ورزش رزمی مختلط، بیخ گوش مسؤولان شهرداری لواسان
یکی از ورزشکاران کیک‌بوکس‌کار اقدام به انتشار فیلمی از تمرین مختلط در مجموعه ورزشی... کرد که «خبری نشنیده‌ام» واکنش سرپرست شهرداری لواسان به این فیلم بود.

بخشی از مجموعه ورزشی شهدای لواسان برای ورزش بانوان اختصاص داده شده که طبق ویدیوهای منتشر شده در فضای مجازی تبدیل به محل تمرین مختلط کیک‌بوکسینگ بانوان بی‌حجاب و آقایان زیر نظر یک مربی مرد شده است.


00:24
۳٫۷ مگابایت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۷ ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
ساکنان لواسان که معلومه کیا هستن........
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۵ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
تذکر لسانی و اخطار به جریمه نقدی خوبه ولی بازداشت ساعتی برای چیه دقبقا؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۲ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
آقای اژه ای عزیز...مافیا هیچوقت نخواهد گذاشت که به مقصود..برسیم..
یک سوال..الآن این پرتقال فروش کیه..؟؟؟!!!
حلقه مفقودی در این مورد و دیگر موارد...حلقه اول ماجراست...چرا باید دستگاه های عریض و طویل فرهنگی ..با آن بودجه های کلان..تولید کننده و وارد کننده و توضیع کننده...رها شود..و بار مسولیت بر دوش ماموران جان بر کف و عزیز باشد...که این موارد پیش آید..
شما ها یا خواب تشریف دارین..و یا...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۶ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
خانواده ها باید از ناموسشان حفاظت کنند وقتی خانواده ها فرزندانشونو ول کردن تو فضای مجازی و ....
این عواقب هم دامن گیرشون میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۳ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
قوه ی قضائیه به دلیل برخورداری بسیار ضعیف و حکم های بسیار ضعیف در مورد مسئولان فاسد و بعضی آقازاده های فاسد ،به شدت نیاز به اصلاح داره . پس بهتره یه مقدار هم به خودش توصیه کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۹ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
تمام مشکلات از جمله تورم و اختلاس حل شده فقط مشکل حجاب را داریم .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۰ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
حجاب باید قانونی بشه ایناایی که بیحجاب میآن بیروم و با وقاهت و بی شرمی برای انسانیت خود ارزش قائل نیستند و
دین ندارن باید مجبورشان کنید قانون را رعایت کنند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۶ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
آخه برین ببینین هزینه ی پوشاک چقدر گرون شده مخصوصا چادر ..مادر بنده چادر سر میکنن انقدر هزینه ی چادر وحشتناک شده که مجبور شدن چادرشون رو بدن رنگ کنن براشون ..با پول یه چادر میشه دوتا سه تا مانتو خرید ..
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۲ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
مردم هم تا حدودی صبر و حوصله شماها رو دارند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۰ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
فقط باید جریمه سنگین شوند و ایجاد محدودیت خدمات اجتماعی
Iran (Islamic Republic of)
S
۲۰:۲۸ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
گندزدید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۸ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
ای کاش آنقدر که روی بد حجابی تمرکز و حساسیت دارید کمی هم با مفسدان اقتصادی و دزدان بیت المال و اختلاسگران و محتکران برخورد جدی داشتید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۴ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
از پرونده رانت ها که‌ کم کم دارن به‌ تاريخ می پیوندند چخبر!؟
اين مردم عمر نوح ندارند که‌ شاهد نتيجه ها باشند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۳ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
بی حجاب ها چه آقا چه خانم به مقررات پایبند نیستند کلا راحت طلب هستند فرقی نمیکند چه قانونی در جامعه باشد هر کاری را به نفع خودشان انجام میدهند اگر جلویشان گرفته نشود ایران را مرکز فحشا میکنند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۹ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
یکی از بزرگترین گرفتاری مردم و کشور، عملکرد نامناسب دادگاه ها در رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری است. باید جاهایی باشند که مردم براحتی بتوانند از ظلم برخی از قاضی ها، کارکنان و وکیل ها شکایت کنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۴۳ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
نیروی انتظامی زحمت کش را در این روزها تنها نمی گذاریم ، از قوه قضاییه هم توقع می رود با تمام توان از آن حمایت کنند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۷ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
آقای اژه ای لطفا شل نگیرید
به خاطر کم کاری مسئلین است که این وضع به وجود آمده
یادمان نرود پلیس مسئولیت فرهنگ سازی ندارد وظیفه ی برخورد دارد بر خورد کردن هم گاهی با خشونت همراه است و این طبیعی است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۵۲ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
ریاست قوه قضاییه دست از این ژست بردارید
شما خود یکی از عاملین مهم در برخی مشکلات کشور هستین که با نظرات وحرف های اشتباهتون باعث ایجاد مشکل میشود
در کجای دنیا رئیس دستگاه قضایی کشور می گویید برای مجرم از دستبند استفاده نشود
این حرف حمایت از مجرم ومجرم پروری است
سیستم قضایی کشور به شدت دچار خطا واشتباهات بزرگی است
خود مردم ومجرمین نیز میدانند که دستگاه قضا منفعل وضعیف عمل میکنند اگر قاطع وکار امد بود انقدر جامعه با افراد با سابقه وپر سابقه وجود نداشت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۶ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
کمی دیگه صبر کنند فساد و فحشا از زمان پهلوی هم بیشتر میشود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۸ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
صبور باشی کار از دستتون در میاد
سریع جلوی این افراد را بگیرید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۸ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
متاسفانه با تعلل و بی توجهی کار را به اینجا کشانده اید که بی حجابی فراگیر شده است و جمع کردن آن هزینه های زیادی برای این انقلاب و نظام دارد و چه جانهای عزیزی که دوباره باید فدا شوند تا کوتاهی های مسئولین قوه ی قضائیه و نیروی انتظامی و آموزش و پرورش و….. را جبران کند.
Iran (Islamic Republic of)
و
۱۷:۱۰ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
امید می رود که نیروی فرهنگی و معنوی و اندیشه ای فراجا بتواند بر جهل و حماقت غالب شود چهره زشت و ننگین بی حجابی ارمغان شیطان و جوامع غربی را اصلاح نماید .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۱ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
همانطور که بد حجابی مردم را آزار میدهد گرانی هم مردم را آزار میدهد ویکی مهمترین چیزایی هست روح تک تک خانواده ها را خراشیده می‌کند گرونی افسارگسیخته هست که مسولان رد بالا به وجود آوردن چرا برای این مشکل مزمن کاری نمیکنید و برایش گشت ارشاد نمی‌گذارند بقول خود آقای رییسی که اوایل فرمودند ما گشت ارشاد داریم نه برای مردم بلکی برای مدیران و مسئولان حکومتی
Iran (Islamic Republic of)
رضا
۱۶:۴۵ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
سلام.32سالمه به خاطر نداشتن شغل نمیتونم برم خواستگاری یعنی2بار رفتم ولی گفتن شغل نداری شرمنده.شما 12میلیون و800000جوان تحصیل کرده در آستانه شغل ومسکن رو رها کردید کاری نمیکنید تا ارامش برگرده میرید از اون طرف وام فرزنداوری میزارید.تو آزمونا امتیاز متاهلی وبچه میزارید یا میخوایید به زور بی حجابی رو جمع کنید به قران بیشتر این بی حجابی ها نبودشغل ومسکن جوانهاست اگه برا این جمعیت تحصیل کرده شغل ایجاد بشه هم فرزندآوری زیاد میشه هم خیلی از مشکلات برطرف میشه....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۵ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
ریاست محترم فساد را قوه تحت مسئولیت خود را بر چینند من حاضرم به جای روسری چادر به سر بگذارم
Argentina
ناشناس
۱۶:۰۹ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
زوری نمیشه، اونی که حجاب نمیخواد نمیخواد تمام
Iran (Islamic Republic of)
مهندس پارسی
۱۶:۰۲ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
با درود. به هر حال تردیدی وجود دارد که تعدادی از ماموران متعصب کور و آموزش ندیده باعث ضربه به حیثیت نیروهای خدوم فراجا گشته و می شوند که تبعات و هزینه ان برای حاکمیت جبران ناپذیر است . در ثانی مگر وظیفه فراجا مقابله با بد حجابی است؟ وظیفه راهبردی این نیرو حفظ امنیت جامعه و کشور در ابعاد مختلف است . در این میان وظیفه سایر نها دها در خصوص بستر سازی اقناعی و تبیینی مواجهه با بد حجابی و مظاهر آن مورد غفلت جدی واقع شده است!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۱ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
متاسفانه حتی رئیس قوه هم درکی از حجاب ندارند و به جای استفاده از کلمه کم حجاب از واژه بی حجاب استفاده کردند.
از طرفی همین به قول شما بی حجاب ها افزایش پیدا کردند و توصیه ایشون بجا هست و باید برای جلوگیری از تنش با لفظی آرام و منطقی برخورد کرد و بیحجاب را شرمنده رفتار خود کرد نه اینکه شدت عمل بخرج داد و اوضاع را از کنترل خارج کرد.
به نظرم اقتصاد خوب یه جورایی میتونه این مساله رو حل کنه.
موفق باشید
Iran (Islamic Republic of)
علی رضا
۱۷:۱۰ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
نه عزیز منظورش با اونایی نیس که یکم روسریش بیرونه
منظورش با اوناییه که اصلا حجاب ندارن! یعنی روسری نمی زاره!
و باید جدی دنبالش کنن حضرت آقا هم فرمودند ولی باید قبل از گفته آقا این موضوع دنبال می شد!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۴ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
چی میگی دیگه کم‌حجابی گذشت مگه ندیدیشده خارج باتاپ وشلواروبی روسری میان بیرون ودرانظارعموم این برهنگی هست نه کم حجابی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۵ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
شما تحقیق کنید ببینید چه کسانی و از چه خانواده ای حجاب و کلا قوانین اجتماعی را رعایت نمیکنند بعد خودتان وادار میشوید تا با آنها برخورد کنید . باید به نیروی انتظامی هم کمک کرد هم به کم کاری ها تذکر داد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۸ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
دوست عزیز بنظرم واژه کم حجاب چیز بیخودی هستش،یا با حجاب یا بی حجاب...
مثه اینکه شما سیم برقی که روکش پلاستیکی روش پوشانده اگه بخشی از روکش کنار بره یا برداشته بشه میگین سیم برق کم روکش؟؟نه میگین سیم برق بدون روکش،چون هر دو خطرش یکسان هستش چه روکش زخمی چه بدون روکش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۰ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
با اقدامات غیرقانونی وزارت کشور و نیروی انتظامی ، متاسفانه جو کشور ملتهب و فضای کشور در معرض اعتراضات جدید قرار گرفته .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۵۷ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
آیا شما پشت کوه زندگی میکنی یا چشمانت نمیبینه من که یه خانم محجه هستم خیلی ناراحت میشم بیرون که میرم بعضیا حتی یه شال هم سرشان نیست با وقاهت و بی حیاایی میآن بیرون اونقده بیشعورند
Iran (Islamic Republic of)
پدارم
۲۱:۴۳ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
در دین به کرات اشاره به این شده است که نه در دین نه در امر حجاب هیچ اجباری نیست و کاملا اختیاریه فقط بهش توضیه شده ، سوره احزاب
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۶ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
با قسمت اول نظرتان موافقم..اما قسمت دوم..شاید به نظر من باشد..که اصلا ربطی ندارد..اقتصاد..بی حجابی..
میشد اینطور بیان کرد که..بانوان عزیز به خاطر درآمد کم...به ناچار هزینه کمی بابت شلوار کوتاه..یا..مانتو کوتاه و ...پرداخت میکنن...!!!!!!!؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۷ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
هیچ ربطی به اقتصادنداره ایناهمش بهونه اس خودت واوناراگول نزن یه سری عادت کردن‌بی حجاب وبی حیاباشن‌ البته تقصیراین اینستا ویوتوب هم هست که هرزگی رارواج میده
آخرین اخبار