نواخته شدن زنگ سلامت در مدارس کهگیلویه وبویراحمد

زنگ سلامت در نخستین روز از هفته سلامت با شعار مردمی سازی سلامت در سه هزار مدرسه کهگیلویه وبویراحمد نواخته شد.

سرپرست اداره کل آموزش وپرورش استان در مراسم نمادین نواخته شدن زنگ سلامت در دبستان شهید پرهیزگار مادوان گفت: هفته سلامت فرصت مناسبی برای بیان اهمیت و جایگاه بسیار مهم سلامت و بهداشت در راستای تامین سلامت کودکان و نوجوانان است.

 محمد جمالی افزود: ارتقاء سطح سلامت دانش‌آموزان سرمایه‌گذاری مهمی برای نسل‌های آینده است که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز به آن توجه ویژه‌ای شده است.

 وی بیان کرد:آموزش و پرورش به دلیل اینکه جامعه بزرگ دانش‌آموزی را در اختیار دارد می‌تواند در حوزه سلامت بسیار اثر گذار باشد.

سرپرست اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکید ویژه‌ای بر روی موضوع سلامت دانش آموزان در دو بخش جسمی و روحی شده است خاطرنشان کرد: بر اساس این سند باید در مدارس به دنبال تربیت نسلی باشیم که با فراگیری اصول مختلف بهداشتی و سلامتی در مسیر توسعه کشور گام بردارند.

وی افزود: آمادگی داریم با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی، برنامه‌ها و مراقبت‌های بهداشتی حوزه سلامت را در جامعه دانش‌آموزی عملیاتی و ترویج دهد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیزدر این آیین گفت: هدف اصلی خلقت رشد و پیشرفت فردی و اجتماعی انسانها است که یکی از عوامل مهم رسیدن به این هدف سلامت و شادابی خانواده و جامعه است.

سعید جاودان سیرت با تقدیر از تعامل و همراهی خوب آموزش وپرورش با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان گفت:آموزش وپرورش محورتوسعه و تعالی جامعه در ابعاد گوناگون که لازمه تحقق اهداف تعلیم و تربیت و یادگیری دانش آموزان توجه به بهداشت و سلامت است که آنان به‌عنوان سفیران سلامت آموزه‌های خود را حتی به خانواده‌ها و هم سن و سالان خود انتقال دهند.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان آینده سازان کشور هستند و سلامت آنها نقش مهمی در توسعه و بالندگی جامعه دارد گفت: هرچه اطلاعات دانش آموزان درحوزه سلامت بیشتر باشد، خانواده و جامعه سالمتری خواهیم داشت.

فرشید کرمی معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: بر اساس روزشمار هفته سلامت برنامه‌های متنوعی در سطح مدارس استان اجرا می‌شود.

کرمی، با بیان اینکه روح سالم در بدن سالم است و بدن سالم به تغذیه و ورزش نیاز دارد گفت: تبلیغات محیطی در مدارس، غربالگری فشار خون، قند و وزن، پیاده‌روی، جشنواره غذای سالم، ایستگاه سلامت و تبیین تغذیه سالم برای دانش آموزان بخشی ازمهمترین برنامه‌های هفته سلامت در مدارس کهگیلویه وبویراحمد است.

صالح داستار مدیر آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد نیز با بیان اینکه یکی از شاخص‌های اصلی توسعه کشور‌ها رشد خدمات سلامت و بهداشت و ارتقاء سطح سلامتی مردم است گفت: همکاری دانشگاه علوم پزشکی با آموزش وپرورش برای ارتقاء بهداشت و سلامت دانش آموزان امری ضروری است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.